“Turan” klubunun Premyer Liqada iştirakı ilə bağlı iyulun 7-də Futbolun İnkişaf Fondu və Tovuz İcra Hakimiyyətinin birgə təşəbbüsü ilə görüş keçirildi.
Görüşdə icra hakimiyyəti nümayəndələrinin “Turan”ın Müşahidə Şurasının sədri Oqtay Abdullayevə qarşı etdiyi biabırçı, rüsvayçı davranışı qoyaq bir tərəfə...
Görüşün ardından icra başçısı Məmməd Məmmədov, idman idarəsinin bütün rayonda “məşhur” olan rəisi Sahib Ələsgərov “Turan”ın bazasına gəlib, klub rəsmiləri ilə müzakirələr apardı. Görüşdə “Turan”ın sabiq prezidenti Vidadi Əhmədov, sabiq icraçı-direktoru Yaşar Sultanov, hazırkı icraçı-direktor Nadir Nəbiyev, baş məşqçi Ayxan Abbasov da iştirak edirdi.
Görüş başa çatandan sonra Məmməd Məmmədova yaxınlaşdım. Məmməd müəllimlə xoşagəlməz dialoquma adını sadaladığım şəxslər də şahid oldu.
- Salam Məmməd müəllim, mətbuatdan, matc.az saytının əməkdaşıyam. Vaxtınız varsa, sizə 2 sualım olacaq...
Deyəsən, müraciətim Məmməd müəllimin xoşuna gəlmir.
Səsinin tonunu qaldırır.
- Nə lazımdı? Nə istəyirsən? Sualın nəylə bağlıdı?
- Təbii ki, futbolla, “Turan”la bağlı. Başqa nə sual olasıdı ki?
Məmmədov “tutulur”. “Turan” haqda vikipediyadan nəsə copy-paste edib, rayon ictimaiyyəti qarşında çıxış etməklə deyil ki? Adamın futbol biliyi plintusun altındadı.
Vəziyyətdən çıxış yolu kimi, Sahib Ələsgərova qışqırır:
- Ayə Sahib, gəl, bu kişini yola sal.
- Məmməd müəllim, ağlınız başqa kişilərə getməsin. Mən siz fikirləşdiyiniz kişilərdən deyiləm. Vaxtınız, imkanınız varsa, suallarıma cavab verərdiz, yoxdusa, işiniz avand olsun.
- Niyə belə aqressivsən?
- Məmməd müəllim, kiminsə məni yola salmasına ehtiyac yoxdu. Mən yolumu tanıyıram, bilirəm. Sahib Ələsgərovun məni yola salmasına ehtiyac yoxdu...
Bax, beləcə. İndiyədək qarşısındakı insana istənilən formada, istənilən tonda cavab verən, istədiyi kimi “yola salan” bizim Məmməd bəy cavabımdan şoka düşdü.
Araya Nadir Nəbiyev girir: “Məmməd müəllim, İxtiyar başqa jurnalistlər kimi deyil”.
Ardından Yaşar Sultanov söhbətə müdaxilə edəndən sonra “icrabaşı” səhvini anlayır.