Əliməmməd Nuriyevdən MİDA-nın mənzil satışı barədə açıqlama: "Satış prosesinin başlanmasına 2 dəqiqə qalanda məlum oldu ki..."
"Bu gün saat 11.00 MİDA tərəfindən sosial evlərin satışı başlanmalı idi. Satış prosinin şəfaff keçirilməsi təmin edilməsi məqaəsilə MİDA -ya media və Vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələri də dəvət esilmişdi. Dəvət edilən sırasında bəndəyi fəqiriniz də iştirak edirdi".
Mia.az xəbər verir ki, bu sözləri hüquq müdafiəçisi Əliməmməd Nuriyev deyib.
O bildirib ki, satışın başlamazdan əvvəl MİDA tərəfindən satış prosesinin necə geçiriləcəy baradə media və vətəmdaş cəmiyyəti ətraflı məlumatlandırıb:
"Satış prosesinin başlanmasına 2 dəqiqə qalanda məlum oldu ki, sistemdə problemlər , böyük yüklülük yaranıb. Məlum oldu ki, sistemə qeyri-legitim daxilolmalar var və potensial müştərirələrin bir hissəsi sistemə daxil ola bilmir. Hamının bərabər imkanları reallaşdırmaga əngəllik yarndıgından satışı davam etdirmək olmazdı. Və bu səbəbdən satış prosesi baş tutmadı".
Nuriyev bildirib ki, bu prosesdə MİDA nın hər hansı məsuliyyəti yoxdur və onun yaratdıgı sistem işqabiliyyətlidir: "Lakin mənzillərin satış prosesinə texniki yarsımı həyəta keçirən təaisatlarda qeyri-legitim müdaxilələr oldugundan satışı göstərdiyimiz səbəblər üzündən keçirmək dogru olmazdı".