Fərid Əzizov “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” medalı ilə təltif olunub
Avstriya Azərbaycanlıları Cəmiyyətinin və Salzburg Azərbaycan Evinin rəhbəri Fərid Əzizov “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” Azərbaycan Respublikasının medalı ilə təltif olunub.
Mia.az-ın məlumatına görə, Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin 25 dekabr 2019-cu il tarixli, 899 nömrəli Fərmanına əsasən “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” medalı ilə təltif etmək səlahiyyəti Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinə verilib.
Məlumata görə, bu səbəbdən Avstriya Azərbaycanlıları Cəmiyyətinin rəhbəri Fərid Əzizovun təltif ediləməsi ilə bağlı sənədi Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov imzalayıb.
Azərbaycan diasporunun fəaliyyətinə verilən mühüm töhfəyə görə təltif olunan Fərid Əzizov bildirib ki ,bu medal onun üçün çox dəyərlidir: "Bu fəxri ada məni layiq gördüyü üçün Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin rəhbəri Cənab Fuad Muradova öz minnətdarlığımı bildirirəm.
Bu medalı mən Avstriya Azərbaycanlıları Cəmiyyəti və Salzburg Azərbaycan Evi adına alıram və bundan sonrada Azərbaycan diasporunun inkişafı, ölkəmizin xaricdə tanıdılması istiqamətində fəaliyyətimizi dahada genişləndirəcəyik".