"Sumqayıtın fəxri olan dənizsahili meşəliyi tədricən yoxa çıxarılır".
Mia.az xəbər verir ki, bu barədə şəhərin fəalları sosial mediada SOS veriblər.
Onlar yazır ki, əvəzində kanalizasiyalarını qurumaqda olan Xəzərə axıdan 10 və daha hündür olan çoxmərtəbəli, bir-birinin içində binaların tikintisi artmağa başlayıb: "Kimi dindirsən, ESG hesabatım var deyir, guya Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə birgə hansısa çöllükdə ağac əkdikərindən dəm vururlar. Hələ COP-da iştirakdan ağızdolusu danışanlar da var. Lkainfakt budur, gözgörəsi yekə-yekə ağaclar belə yoxa çıxır".
Məsələ ilə bağlı Sumqyaıt İcra Hakimiyyətindən Mia.az-a bildirilib ki, meşəlik ərazidə ağaclar kəsilmir, əksinə apadılıq işləri aparılır: "Aidiyyatı qurumların nümayəndələri tərəfindən Parkın ərazisinə baxış keçirilib. Aparılan araşdırma nəticəsində ərazidə hər hansı ağac kəsilmə faktı qeydə alınmadığı müəyyən edilib. Video park ərazisində abadlıq işləri aparılan zaman çəkilib".