Mehmet Topal istefa verib - Açıqlama
Türkiyə milli komandasının sabiq oyunçusu, bir ildir Rumıniyada "Petrolul Ploieşti" komandasına baş məşçqilik Mehmet Topal istefa verib.
Mia.az Türkiyə mətbuatına istinadla xəbər verir ki, o, istefasını klubdakı maliyyə problemləri və gələcək planlanlama ilə əlaqələndirib.
Topal koamndanın süknaı arxasında olarkən çox problemlərin öhəsindən gəldikərini deyib: "Burada ilk məşqçilik təcrübəmi yaşamaq üçün böyük həyəcanla işə başladım. Çox dəyərli futbolçu qardaşlarımla bir ailə kimi olduq. Çox çətinliklərin öhdəsindən gəldik. Unudulmaz uğurlarımız oldu. Ancaq gələcək planlaşdırma ilə bağlı fikirlərimiz üst-üstə düşmədiyindən ayrılmaq qərarına gəldim. Hər kəsə sonsuz təşəkkürümü bildirirəm".
Xatırladaq ki, sabit oyun üslubu olan və son 9 oyunluq məğlubiyyətsizlik seriyasına imza atan Mehmet Topalın komandası 21 matçda 7 qələbə, 10 heç-heçə və 4 məğlubiyyətlə 31 xal qazanaraq 6-cı pillədə qərarlaşıb.
"Petrolul Ploieşti" Rumıniya kubokunun B qrupunda da da uğöurla addımlayır. Komanda 3 oyuna 4 xal (1 qələbə, 1 məğlubiyyət, 1 heç-heçə) qazanaraq 4-cü pilləyə yerləşib.