Müğənnilərə xərclənən milyonlar... - Rəsmi araşdırma başlayıb
Türkiyədə CHP-li Ankara Böyükşəhər Bələdiyyəsinin (ABB) təşkil etdiyi konsertlərlə bağlı istintaq başlayıb.
Mia.az Türkiyə mətbuatına istinadla xəbər verir ki, ABB-nin tanınmış müğənnilərin konsertini təşkil etməklə, onlara milyonlarla lirə ödəniş etməsi birmənalı qarşılanmayıb.
Məlumata görə, Bakıdan səfərdən dönən Prezident Ərdoğanın təyyarədə jurnalistlərə "bu məsılə belə başlı-başına buraxıla bilməz. Xalqın pulunu belə konsertlərə xərcləyənlər hesabını verəcək" sözlərindən sonra Ankara Respublika Prokurorluğu ilə Daxili İşlər Nazirliyi hərəkətə keçib: "Artıq prokurorluğun və nazirliyin göndərdiyi yoxlama heyətləri ABB-də təftişə başlayıb".
Ankara Böyükşəhər Bələdiyyəsinin sədri Mənsur Yavaş yoxlama faktını təsdiqləyib. O bildirib ki, əslində, yoxlama noyabrın 11-də başlayıb: "Noyabrın 11-də mətbuata açıqlama verdiyim gün Daxili İşlər Nazirliyi tərəfindən məsələnin araşdırılması üçün 2 mülki müfəttiş göndərilib”