MC&S-in media monitorinq qrupu 01-30 sentyabr 2015-ci il dövrü üzrə məlumatların hesabatına yekun vurub.
Qeyd edək ki, Şirkətin media monitorinq qrupu 10 Televiziya, 55 çap və 240 on-line media daxil olmaqla 305-dən çox mənbəni izləyir. Şirkət hazırda 20 sektorun, o cümlədən Enerji-yanacaq, Telekommunikasiya, Bank, Sığorta, Otelçilik və Turizm, İnşaat, Ərzaq, Tibb, İçki, Avtomobil, Təhsil və sair sahələrin media monitorinqini aparır.
Aparıcı 5 sektor üzrə adı mediada ən çox adı hallanan qurumları təqdim edirik.
Məlumatların sayına görə mobil rabitə şirkətləri arasında Bakcell (671 məlumat), banklar arasında Azərbaycan Beynəlxalq Bank (987 məlumat), sığorta şirkətləri arasında AXA MBASK (153 məlumat), ali məktəblər arasında BDU (1341 məlumat), otel və biznes mərkəzləri arasında Fairmont Baku (295 məlumat) irəlidədir.
Hesabatla bağlı daha ətraflı məlumat əldə etmək və almaq istəyən şəxslər [email protected] ünvanına və 012-5678461 telefon nömrəsinə müraciət edə bilərlər. Onu da qeyd edək ki, PRA şirkətimizin əsas tərəfdaşıdır və bir çox layihələrdə, o cümlədən media- monitorinq üzrə təhlildə əməkdaşlıq edir.