1-ci: Almaniya (ev), Portuqaliya, Fransa, İspaniya, Belçika, İngiltərə
2-ci: Türkiyə, Macarıstan, Rumıniya, Danimarka, Albaniya, Avstriya
3-cü: Hollandiya, Şotlandiya, Xorvatiya, Sloveniya, Slovakiya, Çexiya
4-cü: İtaliya, Serbiya, İsveçrə, A marşrutunun pley-offunun qalibi, B marşrutunun pley-offunun qalibi, C marşrutunun pley-offunun qalibi
Son üç komanda martın 26-da müəyyənləşəcək
Martın 21-26-da 12 ölkənin qatılacağı pley-off mərhələsinin oyunlarının sonunda Avropa Çempionatının Final mərhələsində iştirak edəcək son üç komanda müəyyənləşəcək.
Pley-off mərhələsində Bosniya və Herseqovina, Estoniya, Finlandiya, Gürcüstan, Yunanıstan, İslandiya, İsrail, Qazaxıstan, Lüksemburq, Polşa, Ukrayna və Uels mübarizə aparacaq. Pley-off mərhələsinin yarımfinal oyunları 21 mart 2024-cü ildə, final mərhələsi isə 26 mart 2024-cü ildə keçiriləcək.
AVRO 2024 ümumilikdə 24 komandanın iştirakı ilə 14 iyun - 14 iyul 2024-cü il tarixləri arasında keçiriləcək.
Almaniyanın 10 şəhərinin ev sahibliyi edəcəyi çempionatın açılış matçı Münhen Futbol Stadionunda, final matçı isə Berlindəki Olimpiya Stadionunda oynanılacaq.
Final mərhələsinə Berlin, Köln, Münhen, Frankfurt, Hamburq, Dortmund, Leypsiq, Gelzenkirxen, Ştutqart və Düsseldorf şəhərləri ev sahibliyi edəcək.