Son günlər qəzet satışı ilə bağlı yaranan maneələr "Reytinq" qəzetini də ciddi maliyyə problemi ilə üzləşdirib. Bu səbəbdən də radaksiya oxucularına müraciət edib.
Müraciətdə deyilir: "Əziz oxucular! Hər birinizin qəzeti olan "Reytinq" 14 illik tarixinin ən ağır dönəmlərindən birini yaşayır. Qəzet faktiki olaraq bağlanmaq təhlükəsiylə üzləşib. Artıq paytaxt Bakıda daha çox qəzet satan "Qasid" firmasının 200-dən çox köşkü yığışdırılıb, metro keçidlərində qəzet satışı tam qadağan edilib. Bundan əlavə, şəhərin hər addımbaşı rast gəlinən yeni "press köşk"lərini işlədən firma şənbə, bazar və birinci günləri işləmədiklərindən, "Reytinq" həmin koşklərdə həftənin 2-ci günü satışa çıxarılır. Bütün bunlar isə "Reytinq"in fəaliyyətinə ciddi problemlər yaradıb.
Əziz oxucular! Bu ağır vaxtımızda yenə də Siz bizə - azad və müstəqil sözün daşıyısı olan "Reytinq"ə dayaq dura və öz qəzetinizi üzləşdiyi çətin vəziyyətdən xilas edə bilərsiniz! Bunun üçün Sizdən o qədər də böyük olmayan fədakarlıq istəyirik. Düşünürük ki, ay ərzində cəmi 1 manat 60 qəpik pul xərcləməklə "Reytinq"də axtardığınız xəbər və məlumatları ala və informasiya bazanızı genişləndirə bilərsiniz.
Bunun üçün "Reytinq" qəzetininəilkin mərhələdə startını verdiyi "1000 etibarlı abunəçi" kampaniyasına dəstək olun. Sizdən xahiş edirik, qəzetimizə abunə yazılışında əlinizdən gələni əsirgəməyin! Yaxın dostlarınızı və ətrafınızı bu kampaniyaya cəlb etmənizi də rica edirik!
Qəzetə aylıq, 3 aylıq, 6 və 12 aylıq abunə yazıla bilərsiniz. 1 aylıq abunə haqqı 1 manat 60 qəpik, illik abu-nə haqqı isə 19 manatdan çox deyil.
Bunun üçün "Reytinq" qəzetinin redaksiyasına (498-02-18), o cümlədən şəhərdə "Qaya" firmasına (465-67-13 və 564-48-96), rayonlarda isə Poçtdaşıma müəssisələrinə, "Azərmətbuatyayım" firmasının rayon şöbələrinə bir zənginiz kifayət edər".