DünənSumqayıtda fəaliyyət göstərən jurnalistlərin, eyni zamanda digər şəhər və ölkələrdə çalışan sumqayıtlı jurnalistlərin görüşü olub. Sumqayıtda Təlim və Resurs Mərkəzində baş tutan görüşdə müxtəlif mövqeli media orqanlarında çalışan sumqayıtlı jurnalistlər, eyni zamanda sumqayıtda fəaliyyət göstərən jurnalistlər iştirak edirdilər. Sumqayıtın xəbər portalı olan Xeberle.com və "168 saat” qəzeti tərəfindən təşkil edilən görüşdə məqsəd əsasən sumqayıtlı jurnalistlərin ünsiyyəti, həmrəyliyi, peşə çətinlikləri, eyni zamanda Sumqayıt şəhərinin problemləri haqda müzakirələr, məsləhətləşmələr aparmaq idi. Görüş həm də ümumi tanışlıq xarakteri daşıyırdı. Natiqlər mövzular ətrafında qaynar, maraqlı müzakirələr apardılar və əsasən əksər media mənsubları ortaq məxrəcə gəlməyə nail oldular. 30-dan çox qələm əhlinin qatıldığı tədbirdə növbəti görüşün vaxtı təyin olundu və iştirakçılar üçün müvafiq şərti tapşırıq və öhdəliklər verildi. Görüş səmimi diskussiya və dostluq şəraitində keçdi.