Jurnalistlər üçün tikilən binada bir mənzilin boş qalması ətrafında söhbətlər bitmir.
Bu gün bir sıra internet qəzetlər və sosial şəbəkələrdə aparılan fikir mübadilələrində qeyd edilir ki, həmin boş qalmış bir mənzil Əli Həsənovun həyat yoldaşı, "Kaspi” qəzetinin təsisçici Sona Vəliyevaya verilib.
Məsələ ilə bağlı Modern.az-a açıqlama verən Mətbuat Şurasının sədri Əflatun Amaşov məlumatı təkzib edib.
"Boş mənzillə bağlı öncə Əflatun Amaşovun, sonra Bəxtiyar Sadıqovun adı qeyd edili. Indi də bu şaiyəni yayırlar. Bu fikirləri yürüdənlər hansı məqsədə xidmət edirlər, bilmirsən. Ayıbdır, artıq bu söz-söhbətlərə son qoyulmalıdır”.
Ə.Amaşov bildirib ki, tək qalan mənzil prezidentin səlahiyyətindədir və kimə istəsə verə bilər.
"Prezident həmin evi kimə münasib bilərsə, ona da verəcək. Bu adam jurnalist ola da bilər, olmaya da. Ona görə artıq bu dei-qodulara son qoyaq” - deyə, MŞ-nın sədri vurğulayıb.
"Jurnalistlərin evindəki nəinki 156-cı, ümumiyyətlə heç bir mənzilin mənə aidiyyəti yoxdur. Bizim mənzilimiz var və başqasına da ehtiyac duymuruq".
Bu sözləri "Kaspi"yə açıqlamasında qəzetin təsisçisi Sona Vəliyeva jurnalistlərin binasındakı sahibi bəlli olmayan 156-cı mənzilin ona verilməsi ilə bağlı yayılan xəbərlərə münasibət bildirərkən deyib.
Sona xanım bütün bunların təxribat olduğunu vurğulayıb. O əlavə edib ki, jurnalistlərin binasındakı sözügedən mənzil ehtiyatda saxlanılıb və onun kimə verilməsini cənab prezident müəyyən edəcək.
Sona Vəliyeva onun bu məsələlərdə adının hallanmasından təəssüfləndiyini bildirib və bu təxribatın jurnalistlərin peşə bayramı ərəfəsində görülmüş böyük işlərə kölgə salmaq niyyəti güddüyünü deyib. Yeni mənzil alan jurnalistləri təbrik edən S.Vəliyeva onlara yeni mənzillərində xoşbəxtlik və uğurlar arzulayıb.