Jurnalistlərə verilən mənzillər arasında sosial şəbəkələr də, media da müzakirələr səngimək bilmir. Əksinə, proseslər artan xətt üzrə davam edir. "APA-Holdinq”in rəhbəri Vüsalə Mahırqızı əməkdaşlarından birinin adı mənzil alanların siyahısında olmadığı üçün çox kövrəlib.
APA-nın redaktoru Cavid İsmayıl (Cabbaroğlu) "Facebook” səhifəsində bu barədə yazıb. "Həsən bəy Zərdabi 138 il əvvəl Azərbaycan milli mətbuatının təməlini qoyanda bu işdən para qazanmağı qarşısına məqsəd qoymamışdı. Bu işdən pul qazanmağın mümkünlüyü millət fədaisinin ağlına da gəlməmişdi bəlkə. O zaman jurnalistlərin dövlət hesabına evlə təmin olunacağını yuxuda görə bilməsi belə mümkün deyildi. Yuxuda görmədiyi üçün də evi olan adamların evsiz olanların haqqını tapdamasını görsəydi, heyrətdən iflic olardı yəqin. Bu cür fədakar insanlar gözü-könlü tox olduqlarından hər şeydə yaxşılıq axtararlar, pisliklə işləri olmaz. Elə mən də bu bayram günündə pis notlarla dolu status yazmaq fikrində deyiləm. Sizə başqasının haqqını yeyənlərdən yox, başqalarının haqqı uğrunda çalışan və hətta öz haqqına da utanaraq sahib çıxan yaxşılardan danışmaq istəyirəm. Onlardan biri jurnalistlərin binasından mənzil almaq üçün müraciət etmiş əməkdaşına bəd xəbəri çatdırmaq riskini öz üzərinə götürdü. Özünü toparlayıb xəbəri çatdırdı və sonra da kabinetinə girib hönkürtü ilə ağlamağa başladı. O, Vüsalə Mahirqızı idi. Digəri yaşı 50-ni ötsə də, atasının evində yaşayırdı. Uşaqları artıq evlənmək yaşına çatsa da, o, hələ də özünə ev ala bilməmişdi. Vüsalə xanım onun namizədliyini irəli sürəndən sonra dəfələrlə xahiş etdi ki, mən bir neçə nəfərin evsiz olduğu kollektivin üzünə baxa bilmərəm, mənim namizədliyimi geri götürün. Öz xahişləri yerinə yetməyəndə APA-nın rəhbərliyinə daxil olan şəxsləri Vüsalə Mahirqızına "elçi” saldı. Təbii ki, xahişləri qəbul olunmadı. Çünki burada kimsənin haqqını yemirlər. O da Vesti.az-ın rəhbəri Araz Zeynalov idi... "APA-Holdinq” bu sınaqdan üzüağ çıxdı. Mən bu kollektivdə işləməyimlə qürur duydum. Əməkdaşlarımızı, eləcə də haqqı və ehtiyacı olaraq ev alan bütün jurnalistəri təbrik edirəm”.