"MTN işi” ilə bağlı məlumat yayan sayt, agentlik və qəzet rəhbərlərini Respublika Prokurorluğuna çağırmağa və onlara rəsmi şəkildə xəbərdarlıq etməyə başlayıblar.
Bu barədə Müstəqil İnformasiya Agentliyinin (mia.az) redaktoru Zaur Əhməd məlumat verib. O bildirib ki, bu gün saat 11.00-da Baş Prokurorluğun mətbuat xidmətinin rəisi Eldar Sultanovun dəvəti ilə Respublika Prokurorluğunda olub. Redaktorun sözlərinə görə, onu "MTN işi”ylə bağlı yaradılmış əməliyyat-istintaq qrupunun rəhbəri Rüstəm Usubov qəbul edib:
«Söhbət zamanı Rüstəm Usubov bildirdi ki, son günlər baş verən hadisələrlə bağlı media qurumlarında bəzi məmurlarla bağlı əsası olmayan məlumatlar yayılır və bu cür yazılar istintaqın işinə maneçilik törədir. Bu səbəbdən də gələcəkdə belə halların təkrarlanmaması üçün bir sıra media qurumlarının rəhbərlərinə rəsmi şəkildə xəbərdarlıq edilir. Xəbərdarlığı imzaladıqdan sonra Eldar Sultanovla da çox xoş atmosferdə söhbət etdik».
Yeri gəlmişkən, onu da qeyd edək ki, Strateq.az-ın baş redaktoru Elxan Şükürlü və digər redaktorların da prokurorluğa çağırılması haqda xəbərlər var.
Bununla bağlı E.Şükürlü bildirib ki, bu gün saat 16.00-da Baş Prokurorluğun mətbuat xidmətinin rəhbəri Eldar Sultanovun dəvəti ilə o, Respublika Prokurorluğunda olub. Baş redaktoru "MTN işi”ylə bağlı yaradılmış əməliyyat-istintaq qrupunun rəhbəri Rüstəm Usubov qəbul edib. E.Şükürlünün dediyinə görə, söhbət əsnasında bildirilib ki, son günlər baş verən hadisələrlə bağlı media orqanlarında bəzi məmurlarla bağlı əsası olmayan məlumatlar yayılır və bu cür yazılar istintaqın işinə maneçilik törədir. Bu səbəbdən də Baş Prokurorun müavini, yaradılmış əməliyyat-istintaq qrupunun rəhbəri Rüstəm Usubov gələcəkdə belə halların təkrarlanmaması üçün qeyd olunan media qurumlarının rəhbərlərinə rəsmi şəkildə xəbərdarlıq edib.
E.Şükürlü bildirib ki, 2010-cu ildə xəbərdarlıqla bağlı MTN-ə çağırılmasından fərqli olaraq, bu dəfə prokurorluq əməkdaşları münasibətlərdə yüksək nəzakət göstəriblər.