Axar.az saytının baş redaktoru Anar Niftəliyevin "Medi Sina” klinikası və həkimlərə qarşı qaldırdığı 750 minlik maddi və mənəvi təzminat davası üzrə yeni proses başlayıb.
Mia.az «Reytinq» qəzetinə istinadən xəbər verir ki, baş redaktor Yasamal rayon Məhkəməsinin 14 iyul 2014-cü il tarixli qətnaməsindən narazıdır: "Anar Niftəliyev həyat yoldaşı, Bakı Slavyan Universitetinin dekanı, tənqidçi Elnarə Tofiqqızının ölümü ilə bağlı maddi və mənəvi təzminat iddiası ilə bağlı Yasamal Rayon Məhkəməsində çıxarılan qətnamədən şikayət verib.
Xatırladaq ki, o, "Medi Sina” klinikası ilə yanaşı, mərhum həyat yoldaşının əməliyyatını aparan həkimlər - onkoloq Mahir Məmədov, asistent Fərəcullah İdrisov və anestezioloq Firuz İbrahimova qarşı ümumilikdə 750 min manat təzminat tələbi qaldırıb. Lakin Yasamal rayon Məhkəməsi jurnalistin iddiasını qismən təmin edib. Hazırda rayon məhkəməsinin qətnaməsindən verilmiş şikayət Bakı Apellyasiya Məhkəməsində hakim İkram Şirinovun icraatına verilib.
«Reytinq»in əldə etdiyi məlumata görə, hakim İkram Şirinov şikayət üzrə noyabrın 26-na iclas saatı təyin edib.
Mia.az xəbərlə bağlı Anar Niftəliyevdən münasibət öyrənib. Baş redaktor deyib ki, xəbər doğrudur: "Ancaq Yasamal Rayon Məhkəməsi mənəvi təzminatla bağlı iddianı qismən təmin edib. Yəni 10 min manat mənəvi təzminatın ödənilməsi barədə qərar çıxarıb. Lakin biz həm 10 manatdan narazıyıq, həm də mənəvi təzminat tələbimizin tam təmin edilməsini tələb edirik. O ki qaldı maddi təzminat tələbimizə, bu tələb hələlik cinayət işi başa çatmadığı üçün təxirə salınıb. Yəni ayın 26-da Bakı Apellyasiya Məhkəməsindəki proses mənəvi təzminat tələbiylə bağlıdır".
Anar Niftəliyev onu da deyib ki, həyat yoldaşının ölümü ilə bağlı çinayət işi hazırda Nəsimi Rayon Məhkəməsində baxışa qəbul olunub: "Bu işlə bağlı noyabrın 19-da Nəsimi Rayon Məhkəməsində hazırlıq iclası oldu. Hakim noyabrın 25-nə növbəti iclas saatı təyin edib. Bu məhkəmədən sonra maddi təzminat iddiamız da təzələnəcək".