Mia.az "AzerFax"a istinadən xəbər verir ki, bu sözləri fotosessiyasına görə redaktor vəzifəsində çalışdığı interaztv.com saytında təzyiqlərə məruz qalan jurnalist Fatimə İbrahimova bildirib. İşlədiyi media qrumunda dini mühitə üstünlük verildiyini diqqətə çatdıran xanım jurnalist bildirib ki, rəhbərlik öz səlahiyyətlərini aşıb: "Fotolarda xüsusi açıq-saçıqlıq olmasa da, rəhbərlik tərəfindən diqqətimə çatdırıldı ki, bu "İnterAz” redaktoru üçün yolverilməz haldır. Belə görünür ki, dindar əməkdaşlara və qurumda dini mühitə xüsusi üstünlük verilən media qurumunda "açıq-saçıq” foto çəkdirən əməkdaşın olması, üstəlik də redaktor vəzifəsində çalışması qəbul edilə bilmədi. Halbuki redaktor vəzifəsini tutmaq təklifi mənə "İnterAz”dan gəlmişdi və bu vəzifəyə də qurum rəhbərliyinin qərarı ilə təyin olunmuşdum. Lakin fotosessiya dərc olunduqdan sonra, yuxarıda göstərdiyim səbəblərdən qurum rəhbərliyi səlahiyyət həddini aşaraq və heç bir müvafiq qərar olmadan "Azvision.az” saytına bildirmişdir ki, guya mən bu sayta redaktor vəzifəsində çalışmağım barədə yanlış məlumat vermişəm və beləliklə də "Azvision.az”da "redaktor” sözünün "əməkdaşla” əvəzlənməsinə müvəffəq olub. Bu azmış kimi, "İnterAz”ın öz saytında da heç bir qərar və əsas olmadan eyni düzəliş edilmişdir. Nəticədə mən faktiki olaraq tutduğum vəzifə barədə yalan məlumat vermiş şəxs kimi təqdim edilmişəm, halbuki, mənim "İnterAz”da redaktor vəzifəsində çalışmağım barədə qurumun rəsmi saytında düzəlişdən əvvəlki məlumatın fotosübutu mövcuddur ki, onu da diqqətinizə təqdim edirəm.
Yaranmış etimadsızlıqla, sayğısızlıqla və vətəndaş hüququmu kobud şəkildə məhdudlaşdırmaq cəhdilə razılaşmayaraq və bu hadisədən sonra "İnterAz”da istənilən statusda çalışmağı qeyri-mümkün sayaraq, bu qurumu tərk etmək qərarına gəldim. Eyni zamanda, fotosessiyanı dərc etməklə bəzi insanların mənə olan əsl münasibətinin açılmasında yardımçı olduğuna görə "Azvision.az" saytına təşəkkür edirəm".