Əldə etdiyimiz məlumata görə, saytın əməkdaşları iki aydır maaşlarını ala bilmirlər. Saytın fəaliyyətini dayandırmasına səbəb isə yeganə gəlir mənbəyi olan "İREX Azərbaycan” (Beynəlxalq Tədqiqatlar və Mübadilələr Şurası) qeyri-hökümət təşkilatının bank hesabına həbs qoyulmasıdır.
Qeyd edək ki, saytın baş redaktoru Azər Qaraçənli ilə əlaqə saxlamaq istəyimiz baş tutmadı.
Xatırladaq ki, avqustun 4-də Baş Prokurorluq Azərbaycanda fəaliyyət göstərən bir sıra qeyri-hökumət təşkilatları və xarici qeyri-hökumət təşkilatlarının filial və nümayəndəliklərinin fəaliyyətlərində aşkar edilmiş "qanun pozuntuları faktlarına" dair "vəzifə saxtakarlığı" və "vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə" maddələri ilə cinayət işi başlanıldığını bildirmişdi. Bundan sonra isə həmin təşkilatların hesabına həbs qoyulub. Xarici təşkilatlardan maliyyələşən və vergi yayınmlarında ittiham olunan bir neçə şəxs də həbs olunub(qafqazinfo).
""Mediaforum” saytının fəaliyyətini dayandırılması ilə bağlı yayılan məlumatlar yalandır”. Bunu AzNews.az-a "İnternyus Azərbaycan” İctimai Birliyinin baş direktoru, «Media forum» saytının təsisçisi İlham Səfərov bildirib.
O vurğulayıb ki, saytın əməkdaşları məzuniyyətdədir və ayın sonundan hamı işə çıxacaq: "Saytın kollektivi avqust ayının 1-dən məzuniyyətə çıxıb. Sentyabrın 1-dən Mediaforum.az əvvəlki qaydada işinə davam etdirəcək. Yəni saytın bağlanması ilə bağlı xəbər boş söhbətdir. Bu cür məlumatların saytımıza qarşı təxribat olduğunu da istisna etmirəm”.
Qeyd edək ki, "Qafqazinfo”nun yaydığı məlumata görə, "Mediaforum” saytı fəaliyyətini dayandırır. Buna səbəb isə, saytın yeganə gəlir mənbəyi olan "İREX Azərbaycan” (Beynəlxalq Tədqiqatlar və Mübadilələr Şurası) qeyri-hökumət təşkilatının bank hesabına həbs qoyulması göstərilir.