NƏNƏM MƏNƏ "HƏKİM QIZIM" DEYƏNDƏ...
Mən V sinifdə oxuyuram, dərs əlaçısıyam. Anam riyaziyyat müəllimi, atam isə polis zabitidir. Sinfimizdə 15 nəfər şagirdik.
Hərdən ibtidai sinif müəllimimiz Sənubər Məmmədovanın üzərimizdəki böyük əziyyətini xatırlayıram. O bizə necə ana nəvazişi göstərirdi. Yazıb-oxuyub, riyazi bacarıqlar əldə edənə kimi bir rahatlıq tapmırdı. Ona görə hər birimizin düşüncəsində, xəyalında Sənubər müəllimənin "unudulmaz insan!" - adlı böyük və əzəmətli heykəli var.
Hazırda sinif rəhbərimiz gənc və təyinatçı biologiya müəllimi Sevinc (Əzimova) xanımdır. Biz onu da bir ana kimi sevirik. Qayğısını bizdən əsirgəmir. Sinif tədbirlərimizə ilk müəllimimiz Sənubər müəlliməni dəvət etməsi ən böyük sevincimizdir.
Ailədə mənim təlim göstəricilərimlə ən çox Tərlan nənəm maraqlanır. Məktəbli kitabçamı bəzəyən "5"-ləri, əla qiymətləri görəndə necə sevgi-sevinclə deyir: "MƏNİM HƏKİM QIZIM!".
O an elə bil boy atıram, böyüyürəm, özümü ağ xalatlı bir həkim qız təsəvvür edirəm.
Peşə seçimi hələ tez olsa da, mütləq nənəmin arzularını həqiqətə çevirməyi düşünürəm.