Lavrov Ankarada: "Türkiyə ilə hər sahədə əlaqə saxlayırıq" - "Ər-Riyadda ABŞ-la ortaq məxrəcə gələ bilmədik"
24-02-2025 [12:52]
Bu gün Türkiyəyə səfər edən Rusiya Xarici işlər naziri Sergey Lavrov həmkarı Hakan Fidanla görüşdən sonra birgə mətbuat konfransında maraqlı açıqlamalar verib.
Mia.az Türkiyə mətbuatına istinadla xəbər verir ki, o, Türkiyə ilə hər sahədə, o cümlədən bölgə və beynəlxalq məsələlərdə daim dialoq içində olduqlarını deyib.
Lavrov bildirib ki, hər iki ölkə liderləri də daim təmasdadır: "Beynəlxalq gərginlik kontekstində Türkiyə və Rusiya hər sahədə dialoq içindədir. Üstəlik, Prezident Ərdoğan və Rusiya prezidenti Putin davamlı təmasdadırlar".
Ukrayna məsələsinə toxunan Lavrov bildirib ki, müharibəyə səbəb olan halları aradan qaldırmaq çox çətin görünür: "Ər-Riyadda ABŞ-la danışıqlar zamanı da bu məsələdə fərqli fikirlər ortaya çıxdı. Orada ortaq məxrəcə gələ bilmədik. Ancaq ABŞ-la danışıqlarımızı davam etdirəcəyik".