Çempionlar Liqası: "Qarabağ" turla vidalaşdı
Bu gün Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsinin cavab oyunda “Qarabağ” Bakıda Polşanın " “Rakuv” komandası ilə qarşılaşıb.
Mia.az xəbər verir ki, Bakı Olimpiya Stadionunda 3:2 hesablı məğlubiyyətin ardından hamı "Qaabağ"dan qalibiyyət gözləsə də, oyunda hesabı qonaqlar açıb 0:1.
60-cı dəqiqədə "Qarabağ" hesaba tarazlıq gətirib.
Bu hesabla ümumi hesabda 4:3 qalib gələn Polşa komandası növbəti mrəhələyə yüksəlib.
“Qarabağ” isə Avropa Liqasında oynayacaq.
Qeyd edək ki, komandalar oyuna aşağıdakı heyətlə çıxıblar:
"Qarabağ": 1. Şahruddin Məhəmmədəliyev, 13. Bəhlul Mustafazadə, 81. Kevin Medina, 44. Elvin Cəfərquliyev, 27. Toral Bayramov, 6. Julio Romao, 8. Marko Yankoviç, 7. Yassin Benzia, 15. Leandro Andrade, 10. Abdullah Zubir, 19. Redon Cica
Ehtiyat oyunçular: 23. Luka Quqeşaşvili, 89. Amin Ramazanov, 4. Rahil Məmmədov, 5. Maksim Medvedev, 11. Adama Diakabi, 17. Hamidu Keyta, 18. Junino, 20. Riçard Almeyda, 55. Bədavi Hüseynov, 66. Patrik Andrade, 83. Nihad Quliyev, 90. Nəriman Axundzadə
Baş məşqçi: Qurban Qurbanov
"Rakuv": 1 Vladan Kovaçeviç, 4. Stratos Svarnas, 5. Qustav Berqqren, 24. Zoran Arseniç, 25. Boqdan Rakovitsan, 7. Fran Tüdor, 20. Cin Karlos, 66. Yannis Papanikolau, 77. Martsin Tsebulya, 9. Lukaş Zvolinski, 11. Con Yeboa
Ehtiyat oyunçular: 89. Katsper Beşad, 6. Şimon Çij, 8. Ben Lederman, 14. Srcan Plavşiç, 17. Mateuş Vdovyak, 22. Deyan Soresku, 27. Bartoş Novak, 30. Vladislav Koçergin, 93. Sonni Kittel, 99. Fabian Pyasetski