Nazir müavini hakim qarşısında: "Şahidlər dindirilsin, sonra sərbəst ifadə verəcəyəm..."
Bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində mədəniyyət nazirinin sabiq müavini Rafiq Bayramovun cinayət işi üzrə məhkəmə iclası davam etdirilib.
Mia.az Report-a istinadla xəbər verir ki, hakim Əfqan Hacıyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə təqsirləndirilən şəxsin vəkili vəsatətlə çıxış edib.
O, vəsatətində bildirib ki, müvəkkili hazırkı mərhələdə ifadə verməsin: "Məhkəmədən xahiş edirəm ki, Rafiq Bayramov şahidlərin dindirilməsindən sonra sərbəst ifadə versin".
Vəsatət təmin edilib. Məhkəmədə elan olunub ki, təqsirləndirilən şəxs şahidlərin dindirilməsindən sonra sərbəst ifadə verəcək.
Məhkəmə iyunun 8-dək təxirə salınıb.
Xatırladaq ki, ittihama görə, təqsirləndirilən şəxs ümumilikdə 1 milyon 800 min manat rüşvət alıb.
Rəsmi məlumata görə, Mədəniyyət nazirinin müavini Bayramov Rafiq Yasin oğlu və Mədəniyyət Nazirliyi yanında Mədəni İrsin Qorunması, İnkişafı və Bərpası üzrə Dövlət Xidmətinin rəisi Sultanov Zakir İmran oğlunun vəzifə səlahiyyətlərindən qəsdən qulluq mənafeyinə zidd olaraq istifadə edib cəmiyyətin və dövlətin qanunla qorunan mənafelərinə, vətəndaşların hüquqlarına mühüm zərər vuran çoxsaylı qanunazidd əməllərə yol vermələrinə dair məlumatlar əldə edilib.