"Məsum" jurnalının təsisçisi Polad Aslanovun Mia.az -a verdiyi məlumata görə, ""Məsum" jurnalı faliyyətini yenidən bərpa edib. Oxucular 6 noyabrdan etibarən jurnalı dini dükanlardan əldə edə bilərlər. Polad Aslanov bildirib ki, jurnal məhərəm ayına - Hz. Hüseynin (ə) şəhadət ayına təsadüf etdiyinə görə, jurnalın bütün məqalələri Hz. Hüseyn (ə) şəhadətinə həsr olunub, oxucuları bu ayda baş verən Kərəbla qiyamı haqqında və Hz. Hüseyn (ə) həyatı və fəziləti haqqında, digər Kərbəla şəhidləri barəsində jurnalda tam dolğun məlumatlar yazılıb. Oxuculara Hz. Hüseynin (ə) həyatından bəhs edən kitablar , moizələrdən, mərsiyyələr, fotolardan ibarət disk də həddiyyə olaraq jurnalın üzərində veriləcək ki, bununla da Hz. Hüseynin (ə) tam mənada dərk olunmasına səbəb olacaq". Polad Aslanov həmçinin bildirdi ki, "jurnal bu aydan etibarən hər ay islam tarixində mühüm əhmiyyət kəsb edən hadisələr və mövludlar zamanı mütəzəm nəşr olunacaq. Bu kimi digər lahiyyələrimiz var. Tezliklər lahiyyələrimizi həyyata keçirəcəyik.