Xalq artisti Fəxrəddin Manafov: "Qədim, tarixi torpaqlarımızı geri qaytarırıq"
26-10-2020 [14:35]
“Düşünmürdüm ki, müharibə məni bu qədər sevindirəcək. Sevindirici haldır, çünki qədim, tarixi torpaqlarımızı geri qaytarırıq. Mən xalqımızla fəxr edirəm. Ordumuzla fəxr edirəm. Böyük liderimiz, ali baş komandanımız ilə fəxr edirəm. Hamımız tərəfindən, bütün Azərbaycan xalqı tərəfindən sevilən heyrətamiz vitse-prezidentimiz Mehriban xanım ilə fəxr edirəm”.
Bu sözləri Xankəndində anadan olmuş Xalq artisti Fəxrəddin Manafov “Nargis magazine” “Instagram” səhifəsində yayımlanan “Bu bizim yaddaşımızdır, qanımızdır, tariximizdir… Bu, bizim torpaqlarımızdır!” rubrikasında deyib.
Qarabağımız haqqında xatirələrini bölüşən F.Manafov Azərbaycanın haqq yolunda olduğunu deyib:
“Cənab prezident, siz çox böyük iş görürsünüz. Siz faktiki olaraq, bizim xəyal etdiyimiz torpaqları geri qaytarırsınız. Siz tarix yazırsınız. Azərbaycan Ordusunun əsgərləri, siz çox böyük bir tarix yazırsınız. Sizinlə fəxr edirəm. Qələbə bizimdir! Çünki biz haqq yolundayıq”.
F.Manafov böyük şair Arseniy Tarkovskovun şeirini səsləndirib və fikirlərini “Yaşasın Azərbaycan! Yaşasın Azərbaycan Ordusu!” ifadələri ilə tamamlayıb.