Professor Şirməmməd Hüseynovun 100 illik yubileyi qeyd olunub
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) mətbuat tədqiqatçısı, professor Şirməmməd Hüseynovun 100 illik yubileyi çərçivəsində "Azərbaycan mediası: tarix və müasirlik" mövzusunda Beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçirilib.
Mia.az xəbər verir ki, tədbirdə professor Şirməmməd Hüseynovun həyat və yaradıcılığına həsr olunmuş videoçarx nümayiş olunub.
Türkiyənin Üsküdar Universitetinin rektoru Nazife Güngör Ş.Hüseynovun millətinə, xalqına xidmət edən, tarix yaradan bir jurnalist-alim olduğunu vurğulayıb. O, Şirməmməd Hüseynovun öz şəxsiyyəti və yaradıcılığı ilə jurnalistika təhsilində yeni yol açdığını bildirib.
Milli Məclisin deputatı, Bakı Slavyan Universitetinin Jurnalistika kafedrasının müdiri Vüqar Rəhimzadə bildirib ki, Şirməmməd Hüseynov müasir dövrün çağırışlarına cavab verən, ölkənin ictimai-siyasi mühitinə təsir imkanlarına malik minlərlə jurnalist yetişdirib.
Azərbaycan Mətbuat Şurasının sədri, "525-ci qəzet"in baş redaktoru Rəşad Məcid isə qeyd edib ki, Şirməmməd Hüseynov təkcə yazıları ilə deyil, vətəndaşlığı ilə də dərs keçib, nümunə olub.
Digər çıxışçılar Şirməmməd Hüseynovun elmi-pedaqoji fəaliyyətini peşəkarlıqla yerinə yetirdiyini bildirib, xatirələrini bölüşüblər.
Konfrans öz işini bölmə iclasları ilə davam etdirib.