Avropa Liqası: "Qarabağ" HİK-i məğlub elədi (Yenilənib)
17-08-2023 [21:55]
Bu gün "Qarabağ" Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsinin cavab oyununda HİK komandasına qarşı Finlandiyada 2-1 hesablı qalibiyyətinin revanşına çıxıb.
Mia.az xəbər verir ki, Qurban Qurbanovun yetirmələri səfərdə də üstün oynayıbllar.
HİK 11-ci dəqiqədə hesabı açıb - 1:0.
"Qarabağ" 45+3-cü dəqiqədə Tural Bayramovla penaltidən hesaba tareazlıq gətirib - 1:1.
55-ci dəqiqədə isə Yassin Benzia hesabı dəyişən qolu vurub - 1:2.
Beləliklə, oyun bu hesabla "Qarabağ"ın xeyrinə birib.
İki oyunun nəticəsinə əsasən 4-2 qalib gələn "Qarabağ" Avropa Liqasının pley-offunda Sloveniya çempionu "Olimpiya" ilə qarşılaşacaq.
Yeri gəlmişkən, komandalar meydana aşağıdakı heyətlə çıxmışdılar:
"Qarabağ": 1. Şahruddin Məhəmmədəliyev, 13. Bəhlul Mustafazadə, 81. Kevin Medina, 44. Elvin Cəfərquliyev, 27. Toral Bayramov, 6. Julio Romao, 8. Marko Yankoviç, 7. Yassin Benzia, 15. Leandro Andrade, 10. Abdullah Zubir, 19. Redon Cica
Ehtiyat oyunçular: 23. Luka Quqeşaşvili, 89. Amin Ramazanov, 4. Rahil Məmmədov, 5. Maksim Medvedev, 11. Adama Diakabi, 17. Hamidu Keyta, 18. Junino, 20. Riçard Almeyda, 55. Bədavi Hüseynov, 66. Patrik Andrade, 83. Nihad Quliyev, 90. Nəriman Axundzadə
HİK: 85. Niki Myanpa, 2. Tuomas Ollila, 4. Yoona Toyvio, 9. Boyan Raduloviç, 10. Lukas Linqman, 15. Miro Tenho, 18. Topi Keskinen, 22. Yukka Raytala, 24. Georgios Kanellopulos, 27. Kevin Kuassivi-Benissan, 7. Santeri Hostikka,
Ehtiyat oyunçular: 1. Yesse Öst, 78. Aleks Ramula, 3. Nikolas Hyömyölöynen, 5. Kristofer Da Qrasa, 6. Aapo Halme, 8. Filip Rogiç, 11. Roope Riski, 14. Matti Peltola, 17. Hassane Bande 29. Entoni Olusanya, 56. Perparim Hetemay, 37. Atomu Tanaka,
Baş məşqçi: Toni Korkeakunnas
Qeyd edək ki, "Bolt Arena"da oynanılacaq görüş saat 20:00-da başlayacaq.