Daha bir nəhəng oyunçu futbolu buraxdı - FOTOLAR
A Seriyasında çıxış edən "Milan"da çıxış edən dünyaca məşhur hücumçu Zlatan İbrahimoviç futbolçu karyerasına son qoyub.
Mia.az xarici mətuata istinadla xəbər verir ki, "Milan" son həftədə San Siroda "Hellas Verona"nı qəbul edib, 3:1 hesabı ilə məğlub olduqdan sonra komandadan ayrılacaq veteran hücumçu İbrahimoviç üçün xüsusi mərasim keçirilib.
Belə ki, İbrahimoviç komanda yoldaşlarının, texniki komitənin və azarkeşlərin alqışları altında matçdan sonra meydanın ortasına gəlib.
Göz yaşlarına hakim ola bilməyən İbrahimoviç mərasimdə çıxış edəərk, aktiv futbolçu karyerasını bitirdiyini açıqlayıb: "Burada çoxlu xatirələrim və çoxlu emosional anlar yaşadım. Mən həmişə "Milan"ın azarkeşi olacağam. Artıq "Milan"la yox, futbolla vidalaşmağın vaxtıdır".
Mərasimdə İbrahimoviçə imzası olan 11 nömrəli forma verilib.
Xatırladaq ki, "Milan" həm 2010-2012, həm də 2020-2023-cü illər arasında iki fərqli dövrdə çıxış edən İbrahimoviç ümumilikdə 163 oyun keçirib.
93 qol vuran İbrahimoviç bu mövsüm zədə səbəbindən cəmi 4 oyun keçirib və 1 qol vura bilib.
İbrahimoviç peşəkar futbolçu karyerasında 988 oyunda 573 qol vurub və dəfələrlə ilin oyunçusu mükafatını qazanıb.
Karyerasında yenidən “Malmö”, “Ayaks”, “Yuventus”, “İnter”, “Barselona”, “Milan”, “Paris Sen-Jermen”, “Mançester Yunayted”, “LA Qalaksi” və “Milan”da çıxış edən İbrahimoviç bir çox çempionluq və kuboklardan həzz alıb. İbrahimoviçin karyerasında; 5 İtaliya A Seriyası, 4 Fransa Liqa 1, 2 Hollandiya Liqası, 1 İspaniya La Liqası, 1 UEFA Avropa Liqası, 1 Avropa Super Kuboku, 1 FIFA Klublararası Dünya Kuboku, həmçinin 2 Fransa Kuboku, 1 Hollandiya Kuboku, 3 İtaliya Super Kuboku , 2 İspaniya Superkuboku, 1 İngiltərə Liqa Kuboku və 1 Hollandiya Super Kuboku kimi mühüm nailiyyətlər var.