3 qol, bir qırmızı kart... - “Qalatasaray” “Fənərbağça”nı 9 ildən sonra evində devirdi
9 mövsümdür öz meydanında Fənərbağça"nı məğlub edə bilməyən bu mövsümün çempionu "Qalatasaray" bugünkü derbidən qələbə ilə ayrılıb.
Mia.az xəbər verir ki, 51 nəfər azarkeçin qarşısında oynanılan oyunda qol pərdəsini Nikolo Zaniolo açıb. 28-ci dəqiqədə Barış Alper Yılmazın ötürdüyü topa müdafiənin arxasına sıyrılan Zaniolo sərt zərbə endirərək hesabı açıb - 1:0.
"Fənərbağça"nın braziliyalı müdafiəçisi Luan Peres 61-ci dəqiqədə komandasını azlıqda qoyub. O, Zanyoloya qarşı kobudluq etdiyi üçün qırmızı vərəqə ilə meydan qovulub.
"Qalatasaray" 72-ci dəqiqədə Mauro İkardinin qolu ilə hesabı 2-0-a çatdırıb. Künc zərbəsi zamanı qabağına düşən topu sol ayağı ilə vuran İkardi bununla qol sayını 22-yə çatdırıb.
"Aslan" bununla da kifayətlənməyib. 79-da Nikolo Zaniolo ilə cərimə meydançası xaricindən mükəmməl zərbə ilə hesabı artırıb - 3:0.