LAÇIN YOLUNDAKI AKSİYANIN 96-cı GÜNÜ: Komitənin maşınları erməni ailələrini maneəsiz İrəvana aparır (Yenilənib)
17-03-2023 [19:10]
Bu gün 96 gündür ermənilərin ekoloji terroruna qarşı Laçın yolunda azərbaycanlı könüllülərin fasiləsiz aksiyası davam edir.
Mia.az xəbər verir ki, könüllülər sülhməramlıların müvəqqəti nəzarətində olan ərazilərdəki faydalı yataqların ermənilər tərəfindən istismarının dayandırılmasını tələb edirlər.
Xatırladaq ki, Laçın yolu humanitar məqsədlər üçün tam açıqdır.
Bu gün saat 09.00 radələrində Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinə məxsus 7 avtomobildə erməni ailələr Xankəndidə Ermənistana maneəsiz gediblər.
Saat 10.40-a olan məlumata görə, sülhməramlılara məxsus 5 maşın aksiyanın olduğu ərazidən maneəsiz keçid edib.
Saat 13.20-yə olan məlumata görə, sülhməramlılara məxsus daha 21 maşın aksiyanın olduğu ərazidən maneəsiz keçid edib.
Saat 14.30-a olan məlumata görə, sülhməramlılara məxsus daha 23 maşın aksiyanın olduğu ərazidən maneəsiz keçid edib. Bununla da yoldan gün ərzində hələlik maneəsiz hərəkət edən sülhməramlılara məxsis maşıların sayı 49-a yüksəlib.
Saat 18.00-a olan məlumata görə, sülhməramlılara məxsus daha 30 maşın yolda sərbəst hərəkət edib. Bununla da yoldan gün ərzində istifadə edən sülhməramlılara məxsis maşıların sayı 79-a çatıb.
Saat 19.00-a olan məlumata görə, sülhməramlılara məxsus daha 17 maşın yolda sərbəst hərəkət edib. Bununla da yoldan gün ərzində istifadə edən sülhməramlılara məxsis maşıların sayı 96-ya çatıb.