İrəvanda qanlı hesablaşma: keçmiş deputatın oğlu kriminal avtoritetlə Sərkisyanın tərəfdarı olan sabiq deputatı güllələdi
11-11-2021 [23:02]
Ermənistanın paytaxtı İrəvanda 4 nəfərin güllələnərək öldürülməsi faktı üzrə araşdırılan cinayət işi çərçivəsində 4 nəfər şübhəli şəxs qismində saxlanılıb.
Ermənistan mətbuatının məlumatına görə, bu barədə İstintaq Komitəsinin mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Qeyd edək ki, bu gün 4 nəfər müxtəlif güllə yaraları ilə paytaxtın M.Heratsi adına Birinci Universitet Klinikasına və Mikaelyan adına Cərrahiyyə İnstitutuna yerləşdirilib. Onlardan ikisi xəstəxanada dünyasını dəyişib.
Məlum olub ki, həmin şəxslərin hamısı Kanaker icmasının 16-cı küçəsindəki evlərdən birinin həyətində baş verən insident zamanı güllə yarası alıblar.
Hadisə yerində aparılan axtarışlar zamanı daha iki nəfərin meyiti, habelə 8 müxtəlif çaplı patron, 12 patron, 4 tapança və 2 tüfəng aşkar edilib.
Hazırda istintaq tədbirləri davam etdirilir.
Xatırladaq ki, atışma nəticəsində kriminal avtoritet Artur Kazaryanla yanaşı, 2003-2007-ci illərdə Serj Sarqsyanın Respublikaçılar Partiyasından deputat olmuş “Kanakersi Artüş” ləqəbli Artuş Simonyan da ölüb.
Qəzetin yazdığına görə, atəş açanlardan biri keçmiş deputatın Noro, Vlad, Ovannes və Akop adlı 4 oğlundan biri olub.
Məlumata görə, atışmada iştirakçılarından biri yaralı halda hospitala yerləşdirilib.