Gürcüstanda aksiya: "Seçkilər tam olaraq saxtalaşdırılıb" - Müxalif lider mandatdan imtina etdi (YENİLƏNİB)
31-10-2021 [20:27]
Gürcüstanın müxalifət partiyalarının Tbilisidə parlament binasının qarşısında təşkil etdiyi etiraz aksiyası yekunlaşıb.
Mia.az Report-a istinadla xəbər verir ki, partiya sədrləri yerli seçkilərin ikinci mərhələsinin nəticələri ilə razılaşmadıqlarını və ədalət uğruda mübarizəni davam etdirəcəklərini bildiriblər.
Etirazçılar qarşısında çıxış edən Vahid Milli Hərəkat Partiyasının sədri Nika Meliya noyabrın 7-də Tbilisidəki Azadlıq meydanında genişmiqyaslı aksiyanın keçiriləcəyini elan edib. O, noyabrın 2-də Batumidə də etiraz aksiyasının təşkil olunacağını deyib.
Digər müxalifət lideri, “Lelo” Partiyasının sədri Mamuka Xazaradze çıxışında deputat mandatından imtina etdiyini bildirib. O, azad Gürcüstan və gələcək nəsillər üçün qələbəyə qədər mübarizəni davam etdirəcəyini bildirib.
Gürcüstan müxalifəti bu gün Tbilisidə saat 19:00-da parlament binasının qarşısında mitinq keçirəcək.
Bu barədə Vahid Milli Hərəkat Partiyasının (VMHP) sədri Nika Meliya brifinqdə məlumat verib.
O, müxalifət tərəfdarlarını aksiyaya çağırıb: "Ötəngünkü seçkilər tam olaraq saxtalaşdırılıb. Dünən mübarizə bitməyib, əksinə başlayıb. Özünə hörmət edən istənilən Gürcüstan vətəndaşı dünən baş verənlərlə barışmağa hazırlaşmır"/Report.