Tbilisidə mer seçkisi: Kaladze öndə gedir - Baş nazir də, müxalif lider də "qələbə bizimdir" deyir (Yenilənib)
30-10-2021 [23:59]
Gürcüstanın Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) yerli özünüidarəetmə orqanlarına bu gün keçirilmiş seçkilərin ikinci turunun ilkin nəticələrini açıqlayıb.
Məlumata görə, MSK artıq Tbilisi üzrə 769 məntəqənin 153-dən (19,8 %) əldə olunan səsləri hesablayıb.
Nəticələrə əsasən, hakim Gürcü Arzusu Partiyasının namizədi Kaxa Kaladze 56,1 %, müxalif Vahid Milli Hərəkat Partiyasından Nika Meliya isə 44 % səs əldə edib.
“İlkin məlumatlara əsasən, biz bütün bələdiyyələrdə qalib gəlmişik”.
Bunu Gürcüstanın Baş naziri İrakli Qaribaşvili deyib.
O, seçicilərə səsvermədə iştirak etdiklərinə görə təşəkkürünü bildirib.
“İkinci turda qələbə münasibətilə sizi təbrik edirəm. Seçkilər çox yaxşı və sakit mühitdə keçib”, - İ.Qaribaşvili deyib.
Baş nazir "Gürcü Arzusu" Partiyasının namizədi Kaxa Kaladzeni Tbilisi meri seçilməsi münasibətilə təbrik edib.
Qeyd edək ki, “Gürcü Arzusu”nun liderləri və tərəfdarları partiyanın Tbilisidəki baş ofisinin qarşısında seçkilərdə qələbəni qeyd edirlər/Report.
Milli Hərəkat Partiyasından Tbilisi merliyinə namizədi Nika Melia ekzitpolların nəticələri açıqlandıqdan sonra deyib ki, o, qalib gəlib:
“Mən bu gün koalisiyanın lehinə, dəyişikliyin, müxtəlifliyin lehinə səs verən bütün tərəfdarlara təşəkkür etmək istəyirəm. Bu zorakılıq fonunda, bütün böyük şəhərlərdə müxalifət qalib gəlir, təsəvvür edə bilirsinizmi, qanunsuz oğrular, prokurorlar … nə qədər fərq olardı? Ola bilməz ki, Kaladze, Kobaxidze və başqaları artıq onların dəstəyinin olmadığını anlamasınlar. Görürsünüz ki, pasportların müsadirəsi, heç nə sizə yetmir”.