Keçmiş nazir müavini söz demək üçün hakimdən vaxt istədi - Məhkəmə prosesi
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində mədəniyyət nazirinin sabiq müavini Rafiq Bayramovun cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi davam etdirilib.
Məlumata görə, hakim Əfqan Hacıyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə təqsirləndirilən şəxsin vəkili çıxış edib. Vəkil bildirib ki, müdafiə etdiyi şəxs barəsində təqdim olunan ittihamlarla razı deyillər. Hüquq müdafiəçisi sabiq nazir müavinin əməkhaqqı hesabına qoyulan həbs götürülməsini istəyib.
Rafiq Bayramov son söz demək üçün məhkəmədən vaxt istəyib.
Proses təxirə salınıb.
Qeyd edək ki, dövlət ittihamçısı R.Bayramovun 10 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilməsini istəyib.
İttihama görə, təqsirləndirilən şəxs ümumilikdə 1 milyon 800 min manat rüşvət alıb.
Rəsmi məlumata görə, mədəniyyət nazirinin müavini Bayramov Rafiq Yasin oğlu və Mədəniyyət Nazirliyi yanında Mədəni İrsin Qorunması, İnkişafı və Bərpası üzrə Dövlət Xidmətinin rəisi Sultanov Zakir İmran oğlunun vəzifə səlahiyyətlərindən qəsdən qulluq mənafeyinə zidd olaraq istifadə edib cəmiyyətin və dövlətin qanunla qorunan mənafelərinə, vətəndaşların hüquqlarına mühüm zərər vuran çoxsaylı qanunazidd əməllərə yol vermələrinə dair məlumatlar əldə edilib.
Zakir Sultanovun cinayət işi ayrıca icraata ayrılıb/Report.