Sabiq icra başçısı ilə müavininin həbs müddəti uzadıldı
Səbail Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə Ağstafanın sabiq icra başçısı Nizaməddin Quliyev və onun birinci müavini olmuş Ramiz Tatarovun həbs müddəti uzadılıb.
Məlumata görə, hakim Rəna Qafarovanın sədrliyi ilə keçirilən məhkəmədə hər iki təqsirləndirilən şəxs barəsində istintaq orqanın təqdimatına baxılıb.
Məhkəmənin qərarına əsasən, Nizaməddin Quliyev və Ramiz Tatarovun barələrində seçilmiş həbs qətimkan tədbirinin müddətini daha 3 ay uzadıb.
Qeyd edək ki, sabiq icra başçısı və onun müavini ötən ilin dekabr ayında Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti tərəfindən keçirilən xüsusi əməliyyatla saxlanılıblar. Onların xidməti otaqlarında keçirilən baxış zamanı müxtəlif vəzifəli şəxslərdən, sahibkarlıq fəaliyyəti ilə məşğul olan şəxslərdən alınmış vəsaitlərin öz əlyazmaları ilə tərtib olunmuş siyahıları, pul vəsaitləri, sənədlər, iş üzrə əhəmiyyət kəsb edən digər dəlillər götürülüb. Nizaməddin Quliyev və başqaları vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə etmə, külli miqdarda təkrar rüşvət alma, mənimsəmə və digər faktlara görə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətində Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddələri ilə başlanılmış cinayət işləri üzrə şübhəli şəxs qismində saxlanılıblar/APA.