Almaniyanın Azərbaycandakı səfirliyinin nümayəndələri, Səfirin daimi Nümayəndəsi Dr. Wolfgang Mössinger və Birinci Katib Dr. Frederik Hanken Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondunun baş öz ofisində olublar.
Fonddan Mia.az-a daxil olan məlumata görə, görüş zamanı gələcək əməkdaşlıq perspektivləri, ümumi maraqlar və başqa sahələrdə , xüsusilə regionlarda təlim mərkəzləri , mikromaliyyələşmə, məktəblilərə qənaət etməklə bağlı maarifləndirmə və s. məsələlər müzakirə olunub .Sadalanan fəaliyyət istiqamətlərində alman tərəfinin dəstəyi BAMF üçün xüsusilə əhəmiyyətlidir, belə ki, Almaniya dünyada maliyyə bacarıqları və ikili təhsil sisteminin keyfiyyəti üzrə dünya lideridir.
Bundan başqa, görüş zamanı BAMF-ın sədri Umud Mirzəyev və qonaqlar Dağlıq Qarabağ münaqişəsi , o cümlədən Azərbaycanın vətəndaş cəmiyyətinin inkişafı vəziyyətini müzakirə ediblər. Qonaqlar , eyni zamanda Bank Olmayan Kredit Təşkilatı „Avrasiya Kredit"-in fəaliyyəti ilə yaxından tanış olublar. „Avrasiya Kredit"-in Baş direktoru səfirliyin nümayəndələrinə təşkilatın fəaliyyəti barədə geniş məlumat verib.