Çempionlar və Avropa liqalarının püşkləri atıldı: "Qarabağ", "Qalatasaray", "Real..." (YENİLƏNİB)
18-12-2023 [16:19]
Bu gün saat 16.00-da İsveçrənin Nyon şəhərində UEFA Avropa Liqasında pley-off mərhələsinin püşkü atılıb.
Mia.az xəbər verir ki, püşkatma ilə 2024-cü il fevralın 15-də və 22-də bu komandalar üz-üzə gələcəklər:
“Feyenoord” (Niderland) - "Roma" (İtaliya)
“Milan” (İtaliya) - "Renn" (Fransa)
“Lans” (Fransa) - "Frayburq" (Almaniya)
“Yanq Boyz” (İsveçrə) - "Sportinq" (Portuqaliya)
“Benfika” (Portuqaliya) - “Tuluza” (Fransa)
“Braqa” (Portuqaliya) - "Qarabağ" (Azərbaycan)
“Qalatasaray” (Türkiyə) - "Sparta" (Praqa, Çexiya)
“Şaxtyor” (Ukrayna) - "Marsel" (Fransa)
UEFA Çempionlar Liqasında 1/8 final mərhələsinin bu gün püşkü atılıb.
Mia.az xəbər verir ki, rəqiblər belə müyyən olunub.
“Portu” (Portuqaliya) – “Arsenal” (İngiltərə)
“Napoli” (İtaliya) - “Barselona” (İspaniya)
PSJ (Fransa) - “Real Sosyedad” (İspaniya)
“İnter” (İtaliya) - “Atletiko” (İspaniya)
PSV (Niderland) – “Borussiya” (Dortmund, Almaniya)
“Latsio” (İtaliya) - “Bavariya” (Almaniya)
“Kopenhagen” (Danimarka) – “Mançester Siti” (İngiltərə)
“Leyptsiq” (Almaniya) – “Real” (İspaniya)
Qeyd edək ki, 1/8 final mərhələsinin ilk oyunları 13, 14, 20, 21 fevralda, cavab matçları 5, 6, 12, 13 martda olacaq.
Bu gün UEFA Çempionlar Liqası və Avropa Liqasının pley-off mərhələsinin püşkatma mərasimləri keçiriləcək.
Mia.az Türkiyə mətbuatına istinadla xəbər verir ki, UEFA-nın İsveçrənin Nyon şəhərindəki mənzil-qərargahında keçiriləcək püşkatma mərasimindən sonra Avropa Liqasında yoluna davam edən Azərbaycanın "Qarabağ" və Türkiyənin “Qalatasaray” komandalarının da növbəti mərhələdəki rəqibi müəyyənləşəcək.
Məlumata görə, Çempionlar Liqasında püşkatma mərasimi Bakı vaxtı ilə saat 15.00-da, Avropa Liqasında pley-off mərhələsinin oyunları isə saat 16.00-da başlayacaq.
Qeyd edək ki, Çempionlar Liqasında A qrupunda 3-cü yeri tutaraq Avropa Liqasının pley-off mərhələsinə vəsiqə qazanan "Qalatasaray" püşkatmada sıradan çıxmayacaq.
"Qalatasaray"ın mümkün rəqibləri arasında "Frayburq" (Almaniya), "Olimpik Marsel", "Renn", "Tuluza" (Fransa), "Qarabağ" (Azərbaycan), Roma (İtaliya), "Sparta Praqa" (Çexiya) və "Sportinq Lissabon" (Portuqaliya) klubları yer alıb.