Avropa Liqasında püşkatma: "Qarabağ" və "Qalatasaray"ın rəqibləri bu tarixdə müəyyənləşəcək
UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsinin səkkiz ikincisi və UEFA Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin üçüncü yeri tutan səkkiz komandanın yer aldığı UEFA Avropa Liqasının seçmə mərhələsinin püşkatma mərasimi dekabrın 18-i keçiriləcək.
Mia.az Türkiyə mətbuatına istinadla xəbər verir ki, püşkatmada Azərbaycanı "Qarabağ", Türkiyəni isə “Qalatasaray” təmsil edəcək.
Xatırladaq ki, qrup mərhələsində “Vest Hem”, “Brayton Hove Albion”, “Reyncers”, “Atalanta”, “Liverpul”, “Vilyarreal”, “Slaviya Praqa” və “Bayer Leverkuzen” qruplarını lider kimi başa vuraraq, birbaşa 1/8 finala yüksəlib.
Təşkilatda ikinci yeri tutan komandalar UEFA Çempionlar Liqasının təsnifat mərhələsinin yarışlarında qruplarını üçüncü yerdə başa vuran komandalarla qarşılaşacaq.
Püşkatmada Avropa Liqasının qrup mərhələsində ikinci yeri tutan səkkiz komanda sıraya qoyulacaq, Çempionlar Liqasının qrup mərhələsində üçüncü yeri tutan səkkiz komanda isə sıraya buraxılmayacaq.
UEFA Avropa Liqasının seçmə mərhələsinin pley-off mərhələsinin püşkatma mərasimində iştirak edəcək komandalar aşağıdakı kimidir:
Əsas səbət:
Frayburq (Almaniya)
Marsel (Fransa)
Renn (Fransa)
Roma (İtaliya)
Qarabağ (Azərbaycan)
Sparta Praqa (Çexiya)
Sporting CP (Portuqaliya)
Tuluza (Fransa)
İkinci səbət:
Qalatasaray (Türkiyə)
Benfika (Portuqaliya)
Braqa (Portuqaliya)
Feyenoord (Hollandiya)
Lens (Fransa)
Milan (İtaliya)
Shakhtar Donetsk (Ukrayna)
Young Boys (İsveçrə)
Eyni ölkənin komandaları püşkatmada bir-biri ilə qarşılaşa bilməyəcək.
İki oyun üzərində oynanılacaq qarşılaşmalarda sıradan çıxan komandalar cavab görüşlərində öz meydanlarında olacaq. İlk oyunlar fevralın 15-də, cavab görüşləri isə fevralın 22-də oynanılacaq.
Qarşılaşmalarda rəqibindən üstün olan komandalar növbəti mərhələyə adlayacaqlar. Fevralın 23-də UEFA Avropa Liqasının son 16 turunun püşkü atılacaq.