Vəzifədən çıxarılan 5 vitse-prezidentdən 4-nə vəzifə verildi, birinə isə... - SOCAR-da növbəti dəyişikliklər (FOTOAR)
01-08-2023 [10:07]
Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) vzifədən çıxarılan vitse-prezidentlərindən biri istisna olmaqla, qalan 4-nə vəzifə veirlib.
Məlumata görə, SOCAR prezidenti Rövşən Nəcəfin müvafiq əmrləri ilə Xalik Məmmədov, Yaşar Lətifov və Daşqın İsgəndərova da şirkət prezidentinin müşavirləri təyin ediliblər(Report).
Xatırladaq ki, bundan əvvəl SOCAR-ın vitse-prezidenti vəzifəsində çalışmış Süleyman Qasımov da dünən R.Nəcəfin iqtisadi məsələlər üzrə müşaviri təyin olunub.
O, həmçinin “Petkim”in İdarə Heyətinin sədri, "SOCAR Türkiyə" və "SOCAR Ukrayna" şirkətlərinin İdarə Heyətinin üzvü kimi fəaliyyətini davam etdirəcək.
Mia.az xəbər verir ki, iyulun 28-də Prezident İlham Əliyev SOCAR-ın daha 5 vitse-prezidentini vəzifədən azad edib.
Belə ki, müvafiq sərəncamlarla Bədəl Şamil oğlu Bədəlov, Yaşar Aydın oğlu Lətifov, Süleyman Mehrəli oğlu Qasımov, Xalik Rəfi oğlu Məmmədov və Daşqın Ələm oğlu İskəndərov yola salınıblar.
Ötən gün isə Rövşən Nəcəfin əmrləri ilə həmin bu sabiq 5 vitse-prezidentdən 4-nə yeni vəzifə - müşavir postu verilib. Lakin təkcə bir nəfərə - Bədəl Bədəlova etimad göstərilməyib.
Maraqlıdır, niyə?
Mia.az onu da yada salır ki, SOCAR-ın azad edilən 5 vitse-prezidentinin əvəzinə, quruma 7 vitse-prezident təyinatı həyata keçirilib.
Müvafiq sərəncamlarla Arzu Sahib qızı Cavadova, İsmayıl Fikrət oğlu Zərgərli, Ziba Tacəddin qızı Mustafayeva, Babək Elbəniz oğlu Hüseynov, Əfqan Elçin oğlu İsayev, Anar Fərruh oğlu Məmmədov və Fuad Bəkir oğlu Musayev SOCAR-ın vitse-prezidentləri təyin ediliblər.
Onlar 29 iyulda kolllektivə təqdim olunublar.