"Giresunspor" TFF-yə müraciət etdi: "Bizi yenə superliqaya qaytarın"
09-06-2023 [17:21]
Superliqada uğursuz oyuna görə birinci liqaya yuvarlanan "Giresunspor" klubu komanda barədə qərarı Türkiyə Futbol Federasiyasına (TFF) müraciət edib.
Mia.az Türkyə mətbuatına istinadla xəbər verir ki, bu barədə klub prezidenti Nahid Ramazan Yamak jurnalistlərə açıqlama verib.
O mətbuat konfransında bildirib ki, yenidən superliqada oynamaq üçün TFF-yə müraciət ediblər: "Komandamızın düşdüyü vəziyyətə görə azarkeşlərimizdən üzr istəyirik. Vəzifəyə başladığım gündən bu günə kimi bütün futbolçulara ödəniş etdik, onları komandada qalmağa təşviq etdik. Bizim də səhvlərimiz oldu. İctimaiyyətdə tez-tez qeyd edildiyi kimi, bizim ən böyük səhvimiz köhnə məşqçimizi tez dəyişməməyimizdi. Bunu qəbul edirəm. Klub prezidenti kimi məsuliyyəti öz üzərimə götürürəm. İndi turnir cədvəlindəki mövqeyimizə görə aşağı liqaya yuvarlandıq. Lakin klubu tərk etməyəcəyik. Əksinə, zəlzələyə görə liqada baş verənləri nəzərə alaraq TFF bizkm də aşağı liqaya düşməyimiz barədə qərarı ləğv etməlidir. Bu barədə müraciət etmişik. Böyük bir təbii fəlakət yaşadıq, çox gözəl oldu. Mənəvi və maddi təsirlər çox oldu. Bu vəziyyətlərdən komandalar çox təsirləndi".