AFFA İntizam Komitəsi klub və oyunçuları cərimələyib
AFFA İntizam Komitəsi klub və oyunçuları cərimələyib.
Mia.az bu barədə qərarları təqdim edir:
08.04.2023-cü il tarixində Misli Premyer Liqasının XXIX turunun “Səbail” – “Sabah” oyununda “Sabah” klubunun 4 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığına görə klub 800 manat cərimə edilir (maddə 39);
08.04.2023-cü il tarixində Misli Premyer Liqasının XXIX turunun “Səbail” – “Sabah” oyununda “Sabah” klubunun futbolçusu Con İrasabal rəqibi aşkar qol imkanından məhrum etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə aldığına görə 1 oyun cəzalanır, klub 200 manat cərimə edilir (maddə 47.1);
08.04.2023-cü il tarixində Misli Premyer Liqasının XXIX turunun “Səbail” – “Sabah” oyunu başa çatdıqdan sonra “Sabah” klubunun baş məşqçisi Murad Musayev ikinci sarıdan qırmızı vərəqə aldığına görə 1 oyun cəzalanır, klub 800 manat cərimə edilir (maddə 47.3);
08.04.2023-cü il tarixində Misli Premyer Liqasının XXIX turunun “Səbail” – “Sabah” oyunu başa çatdıqdan sonra meydançaya kənar şəxslər daxil olduğuna görə “Səbail” klubu 1600 manat cərimə edilir (maddə 49.2);
09.04.2023-cü il tarixində Misli Premyer Liqasının XXIX turunun “Qarabağ” – “Kəpəz” oyunu başa çatdıqdan sonra meydançaya kənar şəxslər daxil olduğuna görə “Qarabağ” klubu 1600 manat cərimə edilir (maddə 49.2);
19 mart 2023-cü il tarixində AFFA Region Liqasında keçirilən “Şərur” – “Babək” oyununda “Babək” komandasının heyətində 10 nömrəli futbolçu Əsgər Əsgərov qarşılaşmanın 80-ci dəqiqəsində hakimi təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığına görə 4 oyun cəzalandırılsın (maddə 41.3);
09 aprel 2023-cü il tarixində AFFA Region Liqasında keçirilən “Araz” (Saatlı) – “Qusar” FK oyununda “Qusar” komandasının heyətində 77 nömrəli futbolçu Vüsal Hüseynov qarşılaşmanın 71-ci dəqiqəsində qeyri-idman hərəkətinə görə ikinci sarı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığına görə 1 oyun cəzalandırılsın (maddə 47.1);
09 aprel 2023-cü il tarixində AFFA Region Liqasında keçirilən “Araz” (Saatlı) – “Qusar” FK oyununda “Araz” komandasının heyətində 3 nömrəli futbolçu Xəyal Məmmədov qarşılaşmanın 76-cı dəqiqəsində qeyri-idman hərəkətinə görə ikinci sarı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığına görə 1 oyun cəzalandırılsın (maddə 47.1);
06 aprel 2023-cü il tarixində AFFA Gənclər Liqasında keçirilən “Şamaxı” - İCBFA oyununda “Şamaxı” komandasının heyətində 10 nömrəli futbolçu Emin Hüseynzadə qarşılaşmanın 60-cı dəqiqəsində qeyri-idman hərəkətinə görə ikinci sarı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığına görə 1 oyun cəzalandırılsın (maddə 47.1);
09 aprel 2023-cü il tarixində AFFA U-17 Liqasında keçirilən “Qarabağ” - İCBFA oyununda İCBFA komandasının heyətində 99 nömrəli futbolçu Ziya Qurbanov qarşılaşmanın 62-ci dəqiqəsində qeyri-idman hərəkətinə görə ikinci sarı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığına görə 1 oyun cəzalandırılsın (maddə 47.1);
07 aprel 2023-cü il tarixində AFFA U-16 Liqasında keçirilən “Şamaxı” – “Zirə” oyununda “Zirə” komandasının heyətində 23 nömrəli futbolçu Akşin Cəlilli qarşılaşmanın 36-cı dəqiqəsində qeyri-idman hərəkətinə görə ikinci sarı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığına görə 1 oyun cəzalandırılsın (maddə 47.1);
07 aprel 2023-cü il tarixində AFFA U-16 Liqasında keçirilən İFA – “Səbail” oyununda İFA komandasının heyətində 12 nömrəli futbolçu Cavidan Əzimli qarşılaşmanın 90+2-ci dəqiqəsində qeyri-idman hərəkətinə görə ikinci sarı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığına görə 1 oyun cəzalandırılsın (maddə 47.1);
05 aprel 2023-cü il tarixində AFFA U-14 Liqasında keçirilən “Arpaçay” – “Araz Naxçıvan” oyununda “Arpaçay” komandasının 7 nömrəli futbolçusu Nazim Səfərov oyununun 80-ci dəqiqəsində qeyri-idman hərəkətinə görə ikinci sarı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığına görə 1 oyun cəzalandırılsın (maddə 47.1);
05 aprel 2023-cü il tarixində AFFA U-14 Liqasında keçirilən “Arpaçay” – “Araz Naxçıvan” oyununda qarşılaşmaya aidiyyəti olmayan “Babək” komandasının baş məşqçisi Rauf Əliyev qarşılaşmanın 65-ci dəqiqəsində meydançaya daxil olaraq hakimi təhqir etməsi və köməkçi hakim Vüsal Xəlilzadəyə fiziki təzyiq göstərdiyinə görə 5 oyun cəzalandırılsın (maddə 37.10);
05 aprel 2023-cü il tarixində AFFA U-14 Liqasında keçirilən “Arpaçay” – “Araz Naxçıvan” oyununda “Arpaçay” komandasının baş məşqçisi Bilal Nağıyev oyunun 74-cü dəqiqəsində ikinci sarı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığına görə 1 oyun cəzalandırılsın (maddə 47.3);
05 aprel 2023-cü il tarixində AFFA U-14 Liqasında keçirilən “Arpaçay” – “Araz Naxçıvan” oyununda “Arpaçay” komandasının köməkçi məşqçisi Bəhruz İsazadə qarşılaşmanın 79-cu dəqiqəsində hakimə etiraza görə qırmızı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığına görə 1 oyun cəzalandırılsın (maddə 47.3);
09 aprel 2023-cü il tarixində AFFA U-13 Liqasında keçirilən “İsmayıllı” – “Mil Muğan” oyununda “Mil-Muğan” komandasının baş məşqçisi Laçın Mustafayev oyununun 43-cü dəqiqəsində qarşılaşmanın hakimini təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığı üçün 3 oyun cəzalandırılsın (maddə 41.4);
09 aprel 2023-cü il tarixində AFFA U-13 Liqasında keçirilən “Ümid” – “Masallı” oyunu bitdikdən sonra “Masallı” komandasının yaş limiti pozduğunun AFFA nümayəndəsi və hakim tərəfindən müəyyən edilməsinə görə “Masallı” komandasına 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilsin (maddə 50.5);
10 aprel 2023-cü il tarixində AFFA U-10 Liqasında keçirilən “Səbail” – “Sumqayıt” oyununun 40-cı dəqiqəsində “Sumqayıt” komandasının baş məşqçisi Vüsal Əsədov hakimi təhqir etdiyinə görə birbaşa qırmızı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığı üçün 3 oyun cəzalandırılsın (maddə 41.4).
06.04.2023-cü il tarixində keçirilən Futzal üzrə Yüksək Liqanın U-19 – “Record Club” oyununda “Record Club” komandasının oyunçusu Emil Valehov oyunun 29-cu dəqiqəsində qeyri-idman hərəkətinə görə bir oyunda ikinci sarı vərəqə almaqla qırmızı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığına görə 1 oyun cəzalandırılsın (maddə 47.1).
07.04.2023-ci il tarixində keçiriləcək “Dəstə Ordubad” – “Alyans Qrup” oyununda, “Alyans Qrup” komandası təyin olunan vaxtda oyuna gəlmədiyi üçün oyunun baş tutmamasına görə “Alyans Qrup” klubuna 0:5 hesablı texniki məğlubiyyət verilsin.
Bu hal üçüncü dəfə təkrarlanıldığına görə komanda yarışlardan kənarlaşdırılsın (maddə 55.1);
08.04.2023-cü il tarixində AFFA U-12 Qızlar Liqasında keçirilən “Xırdalan City” – UGİM İsmayıllı oyununun 58-ci dəqiqəsində UGİM İsmayıllı komandasının 20 nömrəli oyunçu Zəhra Rzayevanın rəqibə qarşı aqressiv davranışına görə (rəqibi vurduğuna görə) qırmızı vərəqə ilə meydançadan kənarlaşdırıldığı üçün 2 oyun cəzalandırılsın (maddə 37.3);
08.04.2023-cü il tarixində AFFA U-12 Qızlar Liqasında keçirilən “Xırdalan City” – UGİM İsmayıllı oyununun 58-ci dəqiqəsində UGİM İsmayıllı komandasının baş məşqçisi Tərlan Vahidov oyunun rəsmi şəxslərini təhqir etdiyinə görə 3 oyun cəzalandırılsın (maddə 41.4).