LAÇIN YOLUNDAKI AKSİYANIN 53-cü GÜNÜ: bu gün daha 7 maşında erməni ailələr Ermənistana gedib (Yenilənib)
02-02-2023 [22:39]
Bu gün 53 gündür ki, Laçın yolunun Şuşadan keçən hissəsində ermənilərin ekoloji terroruna qarşı azərbaycanlı könüllülər fədakarcasına aksiya keçirir.
Mia.az xəbər verir ki, bu gün səhər də dövlət himnimizlə açıq elan olunan aksiyada sülhməramlılardan ermənilərin ekoloji terroruna son qoyulması üçün ərazidə monitorinq aparılmasına şərait yaratmaları tələb olunur.
Onu da qeyd edək ki, Ermənistan hakimiyyətinin böhtanına baxmayaraq, yol humanitar məqsədlər tamamilə açıqdır.
Bu gün saat 9.00 radələrində erməni ailələr Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinə məxsus olan biri yük, 6-sı minik vasitəsi ilə ümumilikdə 7 maşın Xankəndidən Laçın istiqamətinə sərbəst keçid ediblər.
Bu gün saat 10.00-a olan məlumata görə, Rusiya sülhməramlılarına məxsus ümumilikdə 14 avtomobil Xankəndidən Laçına doğru sərbəst hərəkət edib.
Bu gün saat 12.00-a olan məlumata görə, səhərdən Laçın yolunda daha Rusiya sülhməramlılarına məxsus daha 22 maşın Xankəndidən Laçın istiqamətinə maneəsiz hərəkət edib.
Bununla da yolda gün ərzində hərəkət edən maşınların sayı hələlik 36-ya çatıb.
Bu gün saat 15.00-a olan məlumata görə, səhərdən Laçın yolunda hər iki istqamətə daha 24 maşın sərbəst hərəkət edib.
Bununla da yoldan gün ərzində istifadə edən Rusiya sülhməramlılarına məxsus maşınların sayı hələlik 60-a çatıb.
Bu gün saat 17.40-a olan məlumata görə, Laçın yolunda hər iki istqamətə daha 13 maşın sərbəst hərəkət edib.
Bununla da yoldan gün ərzində istifadə edən Rusiya sülhməramlılarına məxsus maşınların sayı hələlik 73-ə çatıb.
Bu gün saat 19.20-yə olan məlumata görə, Laçın yolunda hər iki istiqamətə ikisi zirehli texnika olmaqla daha 5 maşın sərbəst hərəkət edib.
Bununla da gün ərzində Rusiya sülhməramlılarına məxsus 78 maşın yoldan sərbəst hərəkət edib.
Bu günün son məlumatına əsasənə, sülhməramlılara məxsus daha 17 maşın Laçın yolundan maneəsiz istifadə edib.
Bununla da yolda gün ərzində hərəkətdə olan Rusiya sülhməramlılarına məxsus maşınların sayı 95-ə çatıb.