Nazir əvəzi iki rəisi vəzifədən çıxardı, 4 nəfərə yeni vəzifələr verdi - MN-də təyinatlar
Bu gün Mədəniyyət nazirinin birinci müavini, Mədəniyyət nazirinin vəzifələrini müvəqqəti icra edən Anar Kərimov bir neçə kadr dəyişikliyi həyata keçirib.
Mia.az xəbər veirr ki, nazir əvəziin əmri ilə Akif Marifli Mədəniyyət Nazirliyinin (MN) Kitab dövriyyəsi və nəşriyyatlarla iş şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin edilib.
Nazirliyin Kitab dövriyyəsi və nəşriyyatlarla iş şöbəsinin müdiri Aslan Cəfərov isə Xalq yaradıcılığı və mədəni marşrutların inkişafı şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin olunub.
Anar Kərimovun digər əmrləri ilə Sumqayıt Regional Mədəniyyət İdarəsinin rəisi Şükürov Mehman Şakir oğlu və Biləsuvar Regional Mədəniyyət İdarəsinin rəisi Hüseynov Elçin Sabir oğlu tutduqları vəzifələrdən azad ediliblər.
Sumqayıt Regional Mədəniyyət İdarəsinin rəisi vəzifəsinə Əliyev Rəşad Rahib oğlu, Biləsuvar Regional Mədəniyyət İdarəsinin rəisi vəzifəsinə isə Nazirliyin Regional siyasət şöbəsinin əməkdaşı Sadıxov Əlisultan Sənan oğluna təyin olunublar.