AzTV Eynulla Fətullayevin saytına ağır ittiham irəli sürdü: "Haqqın.az-ın haqsızlığı..." - Qarşı tərəf isə belə reaksiya verdi (Yenilənib)
"Düzü, ölkədə 5-10 normal sayt varsa, onun da birinin haqqın az olduğunu düşünürdük. Lakin görünür bu saytın da ya reytinqini artırmaq, ya da qazanc əldə etmək hərisliyindən artıq "peşəkar reketçilik" yolunu tutmasınının şahidiyik. Haqqın az-ın zaman-zaman AzTV ilə bağlı sifariş qoxulu yazılarını oxumuşuq, lakin bu dəfəki yazı əndazəni aşdı. Yəni bu qədər də yox artıq... ".
Mia.az xəbər verir ki, bu sözlər AzTV-nin rəsmi sosial media səhifəsində yaydığı açıqlamada yer alıb.
Dövlət kanalı bildirib ki, sayt dünən AzTV-nin loqosu altında "Azərbaycan televiziyası ailə zorakılığını təbliğ edir" adlı yazı hazırlayıb:
"Yazıda haqqın az əməkdaşları hər nə qədər çalışsalar da, AzTV-nin hansı zorakılığı nə zaman və harada təbliğ etməsini nəinki əsaslandıra bilməyib, əksinə özlərini gülünc duruma salıblar. Niyə?
1. Əvvəla, haqqın az əməkdaşlarının nəzərinə çatdıraq ki, AzTV ölkədə ailə-məişət, tərbiyə və milli dəyərləri təbliğ edən əsas kanaldır və bu yöndə yalnız son 1 il ərzində onlarla videoçarx, sənədli və bədii filmlər hazırlanıb. Nümunə kimi şəklini verdiyiniz "Sevginin ünvanı" serialının əsas motivi də erkən nikah, narkomaniya ilə mübarizə və ailə dəyərlərinin təbliğidir. Haqqın az əməkdaşlarına məsləhət görərdik ki, yazı hazırlamazdan öncə həmin seriala diqqətlə baxsınlar.
2. "Analitik yazı"da faktiki əksər kanallarda yayımlanan seriallardan şəkillər verilsə də, nədənsə, başlığa yalnız AzTV-nin loqosu çıxarılır. Haqqın az əməkdaşlarına məlumat üçün deyək ki, AzTV-nin də daxil olduğu QSC özlüyündə yalnız 3 kanalı - AzTV, Mədəniyyət TV və İdman TV-ni birləşdirir. Sayt əməkdaşları ya bunu bilməyəcək dərəcədə cahildir, ya da görünür sifarişçinin tələbindən çıxa bilməyiblər. Əks halda, heç olmasa obyektivlik naminə başlıqda digər kanalların da loqolarını verərdilər.