AVRO-2024: İsveçlə Azərbaycan oyununda 5 qol var - Yenilənib
AVRO-2024-ün seçmə mərhələsinin II turunda bu gün Bakı vaxtı ilə saat 22.45-də İsveçlə Azərbaycan millisi üz-üzə gəlib.
Mia.az xəbər verir ki, Stokholmda baş tutan oyunda hələki hesab dəyişməyib - 0:0.
Oyunun 38-ci dəqiqəsində Emil Forsberq İsveçi önə çıxarıb - 1:0.
65-ci dəqiqədə müdafiəçimiz Bəhlul Mustafazadə avtoqola imza atıb - 2:0.
79, 88 və 89-cu dəqiqələrdə İsveç daha 3 qol vurub.
Beləliklə, oyun bu hesabla bitib - 5:0.
Xatərladaq ki, Azərbaycan yığması növbəti oyununu Bakıda Estoniya seçməsinə qarşı keçirəcək.
Onu da qeyd edək ki, komandalar meydana bu heyətlə çıxıb:
İsveç: 1. Robin Olsen, 3. Viktor Lindelöf (k), 5. Hyalmar Ekdal, 2. Linus Valkvist, 6. Qabriel Qudmundsson, 18. Samuel Qustafsson, 19. Mattias Svanberq, 10. Emil Forsberq, 21. Deyan Kuluşevski, 17. Viktor Dyekereş, 9. Aleksander İsak
Ehtiyat oyunçular: 12. Viktor Yohansson, 23. Kristoffer Nordfeldt, 4. İsak Hein, 7. Viktor Klaesson, 8. Yesper Karlsson, 11. Antoni Elanqa, 13. Ken Sema, 14. Edvin Kurtuluş, 15. Karl Starferlt, 16. Yesper Karlström, 20. Kristoffer Olsson, 22. Robin Quayson
Baş məşqçi: Yan Andersson
Azərbaycan: 1. Emil Balayev, 4. Bəhlul Mustafazadə, 18. Anton Krivotsyuk, 3. Elvin Cəfərquliyev, 6. Höccət Haqqverdi, 20. Riçard Almeyda, 8. Emin Mahmudov (k), 10. Aleksey İsayev, 17. Toral Bayramov, 11. Ramil Şeydayev, 9. Renat Dadaşov
Ehtiyat oyunçular: 12. Yusif İmanov, 23. Səlahət Ağayev, 2. Azər Əliyev, 5. Cəlal Hüseynov, 7. Namik Ələskərov, 13. Azər Salahlı, 14. Rüstəm Əhmədzadə, 15. Bəxtiyar Həsənalızadə, 16. Elvin Camalov, 19. Filip Ozobiç, 21. Ozan Can Kökçü, 22. Musa Qurbanlı