Konfrans Liqası: "Qarabağ" penaltilərdə uduzdu - Qurban Qurbanov "bizim geriyə yolumuz yoxdur" dedi (Yenilənib)
24-02-2023 [09:03]
Ötən gecə UEFA Konfrans Liqasının pley-off mərhələsində "Qarabağ" səfərdə Belçikada "Gent" klubunun penalti seriyasında məğlub olub.
Mia.az xəbər verir ki, oyunun əsas vaxtında "Gent" 1:0 hesabı ilə qalib gəlib. Bakıda ilk oyunda "Qarabağ" eyni hesabla udduğundan əlavə 30 dəqiqədə təyin olunub. Lakin yenə ümumi hesab dəyişməyib. Buna görə penalti seriyası təyin edilib.
Penaltilərdə isə rəqib dəqiq oynayıb - 5:3.
Beləliklə, "Qartabağ" yarışla vidalaşıb, "Gent" isəı 1/8 finala yüksəlib.
Oyundan sonra açıqlama verən "Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov məğlubiyyıətə görə çox üzgün olduqlarını deyib: "Çox üzgünük. Futbolçularım daha da məyusdurlar. Qalib gəlmək üçün çox istəkli idilər. Buraya xeyli sayda azarkeşimiz gəlmişdi. Həm komandama, həm də fanatlarımıza təşəkkür edirəm. Təəssüf ki, penaltilər seriyasında uduzduq. Amma bizim geriyə yolumuz yoxdur. İrəliyə baxırıq. Daha yaxşı komanda formalaşdırmağa çalışacağıq".
UEFA Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunu çərçivəsində bu gün qarşılaşacaq "Gent" və "Qarabağ"ın start heyətləri açıqlanıb.
Mia.az xəbər verir ki, komandalar "döyüş"ə bu heyətlə çıxacaq:
"Gent": 33.Deyvi Rof, 5.Mişel Nqadye-Nqacui, 7.Xönseok Xon, 11.Uqo Kuypers, 13.Jülyen De Sart, 14. Alessio Kastro-Montes, 23.Cordan Torunariqa, 24.Sven Kums, 25.Nurio Fortuna, 29.Loran Depuatr, 31.Bruno Qodo
Ehtiyat oyunçular: 1.Pol Nardi, 2.Cozef Okumu, 10.Yens Petter Hauge, 12.Noa de Ridder, 15.Bram Laqae, 19.Malik Fofana, 20. Villi Orban, 22.Süleyman Marre, 27.Rune van den Berq, 28.Robbi van Hater, 35.Sederik van Dale, 39.Matias Fernandes
Baş məşqçi: Heyn Vanhazebruk
"Qarabağ": 23. Luka Quqeşaşvili. 6. Julio Romao, 9. Musa Qurbanlı, 10. Abdullah Zubir, 13. Bəhlul Mustafazadə, 15. Leandro Andrade, 20. Riçard Almeyda, 29. Marko Veşoviç, 44. Elvin Cəfərquliyev, 55. Bədavi Hüseynov, 77. Ramil Şeydayev
Ehtiyat oyunçular: 89. Amin Ramazanov, 94. Ayhan Arazlı, 2. Qara Qarayev, 4. Rahil Məmmədov, 5. Maksim Medvedev, 7. Yassin Benzia, 18. İsmayıl İbrahimli, 19. Filip Ozobiç, 20. Toral Bayramov, 87. Adama Diakabi, 90. Nəriman Axundzadə, 99. Redon Cica
Qeyd edək ki, bu gün Gent şəhərindəki "Gelamko Arena"da keçiriləcək görüş Bakı vaxtı ilə saat 00:00-da başlayacaq.