Prezident məhkəmələrə yeni hakimlər təyin etdi, bəzi hakim və sədrlərin yerini dəyişdi - TAM SİYAHI

21-12-2018 [20:41]

Prezident İlham Əliyev bu gün hakim təyinatı haqda bir neçə sərəncam imzalayıb.  

Mia.az xəbər verir ki, sərəncama əsasən, aşağıdakı şəxslər birinci instansiya məhkəmələrinin hakimləri təyin ediliblər:

Ağır cinayətlər məhkəmələri üzrə:

Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsi

Hüseynov Səbuhi Sabir oğlu

Hüseynov Telman Qulaməli oğlu

Qəniyev Faiq Əsəd oğlu

Məmmədov Əli İrfan oğlu

Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsi

Bağırov Məhəmməd Ənvər oğlu

Əliyev Nural Turab oğlu

Rüstəmov Elmin İltizam oğlu

Səmədov Xəqani Hacı oğlu

Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsi

Abdullayev İlkin Qismət oğlu

Məmmədov Müşfiq Vaqif oğlu

Musayev Aqil Əlisa oğlu

Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsi

Məmmədov Bilal Mahir oğlu

Mirzəyev Nahid Namiq oğlu

İnzibati-iqtisadi məhkəmələr üzrə:

1 saylı Bakı İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi

Əliyev Elvin Əhəd oğlu

Mədətli Fərid İlham oğlu

Nuriyeva Səbinə Vidadi qızı

Oruczadə Aytən Pənah qızı

Süleymanova Şəhla Ənvər qızı

2 saylı Bakı İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi

Daşdəmirov Rauf Məhərrəməli oğlu

Ələkbərov Əfqan Qəzənfər oğlu

Əliyeva Leyla Rauf qızı

Mustafayev Etibar Mustafa oğlu

Tağıyev Zaur Müzəffər oğlu

Gəncə İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi

İsgəndərova Aygül Vulqar qızı

Vəliyev Kənan Hafiz oğlu

Sumqayıt İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi

Əzizova Vəfa Ehtiram qızı

Məmmədov Zahid Tahir oğlu

Şirvan İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi

Allahyarov Zaur Mirzağa oğlu

Həsənov Samir Firdusi oğlu

İsmayılov Orxan Nadir oğlu

İsmayılov Rafiq Tofiq oğlu

Şəki İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi

Cabbarov İlqar Hidayət oğlu

Məcidov Rüfət Azadəli oğlu

Hərbi məhkəmələr üzrə:

Naxçıvan Muxtar Respublikasının Hərbi Məhkəməsi

Hüseynov Səxavət Səməd oğlu

Salmanov Elşən Fizuli oğlu

Gəncə Hərbi Məhkəməsi

Hüseynli Nurəddin Nizami oğlu

Muxtarov Kamran Nüsrət oğlu

Tərtər Hərbi Məhkəməsi

Əzizov Sevindik Əziz oğlu

Naxçıvan Muxtar Respublikasının rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:

Naxçıvan Şəhər Məhkəməsi

Hüseynov Elnur Heydər oğlu

Səfərəliyeva Gülnar Xanlar qızı

Babək Rayon Məhkəməsi

Əliyev Zamiq Xudaverdi oğlu

Səfərov Daşqın Yaqub oğlu

Culfa Rayon Məhkəməsi

Məmmədov Mehrab Fərmayıl oğlu

Ordubad Rayon Məhkəməsi

Haqverdiyev Tural Ziyat oğlu

Şərur Rayon Məhkəməsi

Əliyev Mehdi Ədalət oğlu

Qarayev Seymur Əlfəddin oğlu

Bakı şəhərinin rayon məhkəmələri üzrə:

Bakı şəhəri Binəqədi Rayon Məhkəməsi

Abbasova Günel Məhərrəm qızı

Abdıyev Fuad Vilayət oğlu

Ağayev Elçin Zəkəriyə oğlu

Əliyev İlkin Əli oğlu

Əmirəliyev Fərid Mübariz oğlu

Hətəmzadə Fərid Eldar oğlu

Qasımov Fərrux Hüseynağa oğlu

Nəbizadə Nigar Xeyrulla qızı

Rüstəmli Məhəmməd Əli oğlu

Tağıyev Vüsal Adıgözəl oğlu

Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsi

Abbasova Əminə Rauf qızı

Əliyev Şəhriyar İbrahim oğlu

Həsənova Aygün Namiq qızı

Hüseyn Cavid Vaqif oğlu

Misirzadə Namidar Əlöysət oğlu

Rəhimli Lalə Elxan qızı

Tağıyev Nazim Hüsü oğlu

Yaqubov Fərid Murtuza oğlu

Zamanlı Pərviz Mirsiyaf oğlu

Bakı şəhəri Xəzər Rayon Məhkəməsi

Axundova Zeynəb Əli qızı

Bəhrəmzadə Sabit Xanlar oğlu

Hüseynli Hüseyn İnanc oğlu

Xəzri Ramilə Həşim qızı

Məmmədli Emin İlham oğlu

Bakı şəhəri Qaradağ Rayon Məhkəməsi

Əhmədova Gülnar İnqilab qızı

Əsədov Kamran Bağır oğlu

Həsənov İslam Telman oğlu

Həşimova Günay Rövşən qızı

Bakı şəhəri Nərimanov Rayon Məhkəməsi

Ədilova Solmaz İmran qızı

Ələkbərov Tural Mehman oğlu

Kamranov Hafiz Eldar oğlu

Quliyev Ramin Nizaməddin oğlu

Quliyev Vüqar Şahbaz oğlu

Qurbanov Vüsal Rafiq oğlu

Novruzova Aytən Nazim qızı

Bakı şəhəri Nəsimi Rayon Məhkəməsi

Cəfərov Səməd Fəxrəddin oğlu

Hüseynov Elməddin Mirpaşa oğlu

Hüseynov Pərviz Aktiv oğlu

Xəlilov Ramin Adilxan oğlu

Musayeva Cəmilə Ceyhun qızı

Mustafayeva Solmaz Rafael qızı

Pənahov Babək Əkbər oğlu

Səmədov Rəşid Əfraim oğlu

Tağıyev Azər Heydər oğlu

Tağıyev Ceyhun Əlikram oğlu

Bakı şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsi

Əhmədova Həqiqət Mülazim qızı

Qasımov Babək Natiq oğlu

Mehdiyev Nəriman Hüseynqulu oğlu

Bakı şəhəri Sabunçu Rayon Məhkəməsi

Hacıyev Zaur Arif oğlu

Paşayeva Adilə Adil qızı

Talıbov Samir Şahin oğlu

Bakı şəhəri Səbail Rayon Məhkəməsi

Əliyeva Aytən Heydər qızı

Qafarova Rəna Nazim qızı

Rüstəmli İlkin Şahin oğlu

Şükürova Ülviyyə Sahib qızı

Tağıyev Azər Ramiz oğlu

Tanrıverdiyev Anar Vəzir oğlu

Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsi

Mahmudova Təranə Nəriman qızı

Məmmədov Tural Nurulla oğlu

Miriyeva Səlimə Miri qızı

Nuriyev Elnur Aləm oğlu

Rzayeva Nərminə Cahangir qızı

Bakı şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsi

Axundov Toğrul Bəhruz oğlu

Axundova Günay Təyar qızı

Cavadzadə Rəşad Bəylər oğlu

Əkbərli Günel Bəkir qızı

Əyyubov Fərid İlham oğlu

Hacıyev Vahid Məcid oğlu

Qurbanov Ramin Afad oğlu

Məmmədli Orxan Qədir oğlu

Məmmədov Murad Akif oğlu

Rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:

Abşeron Rayon Məhkəməsi

Əhmədov Habil Yunis oğlu

Ağdam Rayon Məhkəməsi

Niftəliyev Mahir Şamil oğlu

Ağdaş Rayon Məhkəməsi

Əliyev Nizam Mubariz oğlu

Ağstafa Rayon Məhkəməsi

Rəsulov Zamiq Akif oğlu

Bərdə Rayon Məhkəməsi

Əbilov Qamət Mehman oğlu

Kərimov Əyyub Vaqif oğlu

Biləsuvar Rayon Məhkəməsi

Əhmədov Pərviz Tərlan oğlu

Gədəbəy Rayon Məhkəməsi

Mirzəquliyev Fizuli Balağa oğlu

Gəncə şəhəri Kəpəz Rayon Məhkəməsi

Hüseynov Zaur Nazim oğlu

Qocayev Tural Şəmsi oğlu

Mustafayev Rəşad Mustafa oğlu

Tağıyev Cavid Tahir oğlu

Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsi

Ələkbərli Roman Nəriman oğlu

Hünmətov Zaur Adil oğlu

Hüseynov Kənan Zakir oğlu

Goranboy Rayon Məhkəməsi

Mayılov Samir İlham oğlu

Xaçmaz Rayon Məhkəməsi

Xəlilov İlkin Ələkbər oğlu

Sadıqov Anar Böyükkişi oğlu

İmişli Rayon Məhkəməsi

Nüsrətov Tərlan Vaqif oğlu

Qəbələ Rayon Məhkəməsi

İsayev Elman Bəhruz oğlu

Quba Rayon Məhkəməsi

Həsənov Rahim Təşəkkül oğlu

Lənkəran Rayon Məhkəməsi

Məmmədov Rəşad Azad oğlu

Məmmədov Toğrul Məhəmməd oğlu

Masallı Rayon Məhkəməsi

Bəhmənov Habil Xanoğlan oğlu

Səlimov Ayaz Aydın oğlu

Sumqayıt Şəhər Məhkəməsi

Abdullayev Emin Ağamusa oğlu

Abıyev Nəriman İbrahim oğlu

Behbudova Aynur Mirzalı qızı

Hacıyev Pərviz Əhməd oğlu

Qoşqarlı Rəşad Nizami oğlu

Məmmədov Ceyhun Bəşir oğlu

Süleymanova Almaz Məhərrəm qızı

Tanrıverdiyeva Günel Cəbrayıl qızı

Şəki Rayon Məhkəməsi

Hacıyev Pərviz Vaqif oğlu

İmanov Cahid Fehruz oğlu

Şəmkir Rayon Məhkəməsi

Paşayev Nemət Şirkət oğlu

İmanov Zaman Şakir oğlu

Tovuz Rayon Məhkəməsi

Məmmədov Rəşad Seylan oğlu

Yevlax Rayon Məhkəməsi

Cavadova Günay İsmayıl qızı

Əlizadə Ruslan Əliyar oğlu

Zaqatala Rayon Məhkəməsi

Həsənov Tural Həsən oğlu

Zəngilan Rayon Məhkəməsi

İmanova Gülsarə Kərimovna

****

Prezidentin digər səəncam ilə aşağıdakı hakimlərin vəzifələri dəyişdirilib:

Səxavət Şahhüseyn oğlu Bəylərli Babək Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Naxçıvan Muxtar Respublikası Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Siyavuş Həbib oğlu Hacıyev Bakı Hərbi Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

İlham Ağa oğlu Mahmudov Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Natiq Mürsəl oğlu Əliyev Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi və sədri vəzifəsindən azad edilərək Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Camal Cumar oğlu Ramazanov Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı Hərbi Məhkəməsinin hakimi təyin edilsinib.

Zülfüqar Əziz oğlu Əhmədov Sədərək Rayon Məhkəməsinin hakimi və sədri vəzifəsindən azad edilərək Kəngərli Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Hüseyn Nadir oğlu Zülfüqarov Şərur Rayon Məhkəməsinin hakimi və sədri vəzifəsindən azad edilərək Sədərək Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Səadət Rəşid qızı Səlimova Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Binəqədi Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Sərdar Bəşərəddin oğlu Mehrəliyev Bakı şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Rəşad Məhəmməd oğlu Həsənov Bakı şəhəri Xəzər Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Mirheydər Seyidəmir oğlu Zeynalov Bakı şəhəri Binəqədi Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Sabunçu Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Kəramət Fətəli oğlu Əliyev Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Anar Adil oğlu Qasımov Bakı şəhəri Sabunçu Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Leyla Oruc qızı Talıbova Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Anar Firdovsi oğlu İbrahimov Xaçmaz Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Emin Əlixan oğlu Mehdiyev Bakı şəhəri Nəsimi Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Bakı şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Vaqif İskəndər oğlu Həsənov Bakı şəhəri Sabunçu Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Abşeron Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Zülfüqar Əhməd oğlu Sadiqov Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Abşeron Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Elman Tofiq oğlu Məmmədov Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Abşeron Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Rəfayil Əfraddin oğlu Əliyev Bakı şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Biləsuvar Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Vladimir Yefimoviç Ruvinov Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Xaçmaz Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Nemət Əlimusa oğlu Musayev Masallı Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Qazax Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Abbas Baba oğlu Əliyev Bakı şəhəri Nərimanov Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Qəbələ Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

İlqar Aslan oğlu Məmmədov Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Quba Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib

Kamran Şakir oğlu Süleymanov Şəki Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Oğuz Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Ağarza Hacırza oğlu Səmədov Qazax Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Salyan Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Rövşən Elbrus oğlu Xəlilov Xaçmaz Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin hakimi vəzifəsinə təyin edilib.

Nurəddin Abuzər oğlu Bağırov Bakı şəhəri Səbail Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilərək Sabirabad Rayon Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.

Sərəncam imzalandığı gündən qüvvəyə minir.



SON XƏBƏRLƏR